×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Lasi visu rakstu. Raganas ar falšu diplomu: solot atzītu sertifikātu, skolā māca burt un vārdot (16)

Skolas "Rumpempele" vadītāja Anita Povečerovska, tautā pazīstama kā Anita Saulīte. Foto no http://www.rumpumpele.lv/Skolas "Rumpempele" vadītāja Anita Povečerovska, tautā pazīstama kā Anita Saulīte. Foto no http://www.rumpumpele.lv/

Zīlēšana kafijas biezumos, vārdošana, lāstu noņemšana (visticamāk – arī uzlikšana) un dažādas citas ar maģiju saistītas lietas – tas viss jau vairāk nekā 10 gadus tiek mācīts tā dēvētajā Balto raganu skolā Rīgā, periodiski arī Cēsīs un Valmierā. Kā profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde ar nosaukumu “Profesionālā dziedniecības skola” tā pirms septiņiem gadiem reģistrēta pat Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD). Tomēr iespējams, ka skolas vadība zina kādus īpašus paņēmienus, kā apvārdot IKVD pārstāvjus un likumu uzraugus, jo jaunas burves šo gadu garumā apmāca bez licences izglītības programmu īstenošanai un akreditācijas diplomu izsniegšanai.

Paštaisīti sertifikāti

Mācīties Balto raganu skolā varot bez vecuma ierobežojuma, uzsvars tiekot likts tieši uz praktiskām nodarbībām. Mācības notiek divu gadu garumā, trīs reizes mēnesī, par katru nodarbību maksājot 20 eiro. Mācību gads sākas septembrī, bet grupa aptuveni 20 – 25 cilvēku sastāvā parasti tiekot noformēta jau pavasarī. Tas nozīmē, ka pieprasījums pēc šādām zināšanām ir.

Skolas mājaslapā rumpumpele.lv tiek sludināts, ka tā piedāvā “profesionālās specializācijas programmu dziedniecībā”, bet, beidzot šo skolu, audzēkņiem tiek solīts iegūt diplomu un tikt arī pie dziednieka sertifikāta. Mācību beigās notiek raganu izlaidums. Paralēli tiek piedāvāti arī masieru, aromterapijas un taro kāršu kursi, pēc kuru apgūšanas skola izsniedzot “darbam derīgus sertifikātus”.

Sazvanu raganu skolas vadītāju Anitu Povečerovsku un stādos priekšā kā skolas potenciālā audzēkne. Vaicāta, kas tas ir par dokumentu, ko iespējams iegūt pēc skolas beigšanas, A. Povečerovska saka: “Tas ir diploms ar Latvijā noteikto profesiju klasifikatoru, kas tad tu esi – pirtnieks, aromterapeits vai dziednieks praktiķis.” Viņa uzsver, ka pēc diploma saņemšanas varu strādāt konkrētajā profesijā, esot tikai jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā, lai noformētos kā pašnodarbinātais. Kad pārjautāju, vai iegūtais dokuments ir oficiāls un valsts atzīts, Povečerovska tomēr sāk šaubīties: “Nu es nezinu, vai tas tiešām ir tik ļoti oficiāls, bet visi, kas pēc mūsu skolas beigšanas strādā šajā jomā, nav sūdzējušies. Nevienam nekas tev nav jāprasa, sertifikātam jāstāv uz nagliņas rāmītī pie sienas.”

Tomēr skolas “galvenā ragana”, šķiet, cenšas mani apvārdot. “Tā kā Profesionālā dziedniecības skola nav licencējusi un akreditējusi nevienu izglītības programmu, tad tā nav tiesīga izsniegt valsts atzītu izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu, kas apliecinātu noteiktas profesionālās izglītības un profesionālās kvalifikācijas ieguvi,” norāda IKVD pārstāve Jana Veinberga. Pēc “LA” zvana IKVD iepazinies ar informāciju skolas mājaslapā, konstatējis virkni neatbilstību normatīvajiem aktiem, tāpēc nosūtījis raganu skolai vēstuli ar aizrādījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Tā visu “‘ varošā un visu zinošā ‘” Anita patiesībā ir prasta un neinteliģenta, mantkārīga krāpniece

 2. Visas shis baltaas raganas sadedzinat uz saarta,par okultismu. Nav tadas baltaas magijas,pastav tikai saatanisms.Uz elli pa taisno sagatavo shis raganas.Attopieties,jo kas ieiet shai “sisteemaa” pats saviem spekiem nevar tikt vairs arra,jo tas ir liigums ar pashu saatanu. +++

  • Tikai labs jautājums – Kāpēc liela daļa cilvēķu fano par ekstrasensu cīņām, kāpēc tad kad dzīvē viss brūk un jūk jums nesaprotamu iemeslu dēļ Jūs neejat – uz pavāru kursiem , a??? Tad gan Jūs zināt kā atrast Raganas un Dziedniekus ( un tikai uz viņu godaprāta ir tas cik viņi ir profesionāli un zinoši )
   Uz elli? nu nu – elle ir te uz zemes – neesat pamanījuši?

 3. Nav jānosoda cilvēki, jo katrs dara, mācās, interesējas par to, par ko grib. Bet ir jautri.
  Pirms gada pieteicos šajā skolā, lai apgūtu taro kāršu likšanas praksi. Jau sākumā sapratu, ka tas ir veiksmīgs šovs un biznesa projekts. Pašmācības ceļā no grāmatām, internetā un YouTube var apgūt vairāk. Tas tik tiešām ir Anitas Povečerovskas biznesa projekts un tikai.
  Kad saņēmu tā saucamo sertifikātu, sākumā aizrāvās elpa. Padomāju, kā tik stulbu kaut ko var uztaisīt un vēl izsniegt cilvēkiem. Ejot mājās pāri Brīvības ielai skaļi smējos, smējos ilgi, domājot par to – uz ko mēs, cilvēki, parakstāmies un kam noticam. Māņi, ilūzijas u.c. muļķības, ja kāds grib nopelnīt – vienmēr laipni, ja ir drosme, taisiet tik augšā SAVU SKOLU.
  Mums tika stāstīts, ka skola ir akreditēta

 4. Domāju, ka nevajag tik bargi kritizēt šādu ievērības cienīgu projektu. Drīzāk būtu jācenšas celt programmas kvalitāti, piesaistot par lektorēm arī pieredzējušākas raganas, kas deldē sēdekļus Saeimā un pat Eiropas parlamentā. Arī ierēdniecības aprindās varētu atrast pieredzējušas, rūdītas, sātaniskas raganas, pie kuŗām mācekles varētu iziet obligāto praksi. Pesteļošana taču ir visizplatītākā valsts pārvaldes metode Latvijā.

 5. Dievs, apžēlojies pār tumsoņām….

 6. Debilitātes un aprobežotības kalngals…. Vienkārši tālāk vairs nav kur tiekties…. Viens ir, kuri to visu piedāva, tie jau karstas ogles virs galvas sev ir sakrājuši, bet nu ir taču, kuri piesakās ”mācīties”, apdomājieties, tak tiekat grūsti tumsā un jūs vienkārši apkrāpj….

 7. Par parastu, nelicencētu programmu ir jāmaksā PVN. šādi, sar b;ēdību mēģin”ats apiet nodokļus

 8. Apkures sezonā raganas var izmantot siltuma iegūšanai.

 9. Es dzīvoju brīvā Latvijā un esmu tiesīga izvēlēties brīvi kur un kā mācīties . Nevienam nav tiesību man to liegt. Un ko par to domā citi man ir vienalga.

 10. profesionāļi, bļ ... Atbildēt

  Krievu laikā zāģētu mežu. Bez variantiem …

 11. Tā tante pie ugunskura apakšsvārkos kā psrs ofiņu sievas 1940. gadā
  Rīgas operteātrī Oktobra svētku svinīgajā sēdē. ?

 12. Cik gan stulbam jābūt cilvēkam, lai ticētu, ka licencei šādai apmācībai ir kāda nozīme, atliek tikai brīnīties par 21.gs. ļaužu trulumu

 13. Kā tad tagad sanāks, ja skola kaut kā sabīdīs lietas, tad Latvijā akreditēta izglītības iestāde ražos licencētus šarlatānus?

  • Tādas ,,iestādītes” būtu jāaizliedz ar likumu,ar prātu domājošs cilvēks taču nepīsies ar šarlatātiem un ,,raganām”.
   Vai tad šīm ,,skolniecēm” nav nekā prātīgāka ar ko nodarboties,būtu gājušas kaut vai pavāru vai šūšanas kursos,vismaz ģimenē noderētu un tuviniekus varētu uzņemt pie skaisti noformēta galda ar gardiem ēdieniem ,ko pašas gatavojušas,nevis salātiem no tuvākās bodītes.

Draugiem Facebook Twitter Google+