Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. jūlijs, 2014
Drukāt

“BaltCap” jaunajam fondam piesaista 85 miljonus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no Baltijā vadošajiem riska kapitāla investoriem “BaltCap” noslēdzis sava jaunākā fonda “BaltCap Private Equity Fund II” (BPEF II) otro kārtu, piesaistot 85 miljonu eiro kapitālu, informē “BaltCap” vadošais partneris Dagnis Dreimanis.

No šī kapitāla investīcijām uzreiz būs pieejami 81,5 miljoni eiro. Fonda mērķis ir iegūt finansējumu 100 miljonu eiro apjomā.

“BaltCap” otrajā kārtā “BPEF II” fondam ir piesaistījis “SEB Wealth Management” pensiju fonda līdzekļus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, riska kapitāla fondu fonda pārvaldnieka “eQ Private Equity” un “J-Investicijos Family Office”.

SEB Baltijas pensiju fondu kopējais ieguldījums ir 16,36 miljonu eiro apmērā – 5,7 miljoni eiro no Igaunijas, 5,06 miljoni eiro no Latvijas un 5,6 miljoni eiro no Lietuvas.

“SEB Wealth Management” valdes priekšsēdētājs Jānis Rozenfelds paziņojumā medijiem klāsta, ka ir izvēlēts efektīvs risinājums, lai Baltijas valstu iedzīvotāju uzkrāto pensiju kapitālu ieguldītu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumu attīstībā un šie līdzekļi strādātu Baltijas valstu iedzīvotāju interesēs.

“Ieguldot inovatīvākajos uzņēmumos ar visaugstāko izaugsmes potenciālu, vienlaikus spēsim nodrošināt augstu ienesīgumu pensiju plānu dalībniekiem, kā arī tiešā veidā veicināt Latvijas uzņēmumu izaugsmi,” stāsta SEB Wealth Management valdes priekšsēdētājs Jānis Rozenfelds.

Dreimanis klāsta, ka otrās paaudzes “BaltCap” riska kapitāla fonds veic kapitālieguldījumus inovatīvos uzņēmumos, kas darbojas Baltijā, koncentrējoties uz “buy-and-build” jeb iegādes un attīstības stratēģiju. Fonds turpinās meklēt iespējas iegādāties augsta izaugsmes potenciāla uzņēmumu kontrolpaketes, plānojot vidēji ieguldīt 5 līdz 10 miljonus eiro viena uzņēmuma attīstībā.

“BaltCap” strādā kā aktīvs vidējā termiņa investors, sadarbojoties ar uzņēmumu vadības komandām, palīdzot biznesiem attīstīties un kļūt par vadošajiem spēlētājiem savā nozarē, piebilst Dreimanis.

BPEF II pēc pirmās kārtas 2014. gada sākumā ir noslēdzis pirmo ieguldījumu, iegādājoties 75% kapitāldaļu vadošā atkritumu pārstrādes uzņēmumā Lietuvā “Ecoservice”. Fonds jau ir saņēmis ieguldījumu apstiprinājumus no visiem lielākajiem Baltijas pensiju fondiem.

Fonda BPEF II investori pēc otrās kārtas ir Eiropas Investīciju fonds (EIF), kas veic ieguldījumus, izmantojot Baltijas Inovāciju fonda starpniecību, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB); Baltijas pensiju fondi, ko pārvalda “Swedbank Investment Funds”, “LHV Asset Management”, “Danske Capital” un “SEB Wealth Management” un citi.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+