×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Balti pletkrekli kā sabiedrības simbols Sandras Krastiņas izstādē “Vīrs un vārds”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 10. aprīļa līdz 9. maijam Mūkusalas Mākslas salonā norisināsies mākslinieces Sandras Krastiņas personālizstāde “Vīrs. Un vārds”, LA.lv uzzināja salonā.

Kuratore Diāna Barčevska stāsta, ka izstādīts jauns gleznu cikls, kurā inscenēti stāsti un vizualizēta konceptuāla spēle ar šī laika simboliem un vērtību izjūtu. “Nosaukums “Vīrs. Un vārds” izskan kā manifests, kas neviļus uzrunā pat tos, kas savas jaunības dēļ nav piedzīvojuši šo teicienu sadzīves folklorā. Izteiciena dalījums izceļ galvenos teikuma vārdus – “vīrs” (lasi “vīrietis”) un “vārds”, kam jānes izstādes vēstījuma saturiskā slodze – vārda sacītā un darītā saskaņa,” skaidro kuratore.

Sandra Krastiņa pieder pie mākslinieku paaudzes, kas latviešu mākslas telpā ienāca 20. gadsimta 80. gadu sākumā. Kopā ar savas paaudzes jaunajiem gleznotājiem Aiju Zariņu, Ievu Iltneri, Jāni Mitrēvicu, Ģirtu Muižnieku, Edgaru Vērpi un citiem viņa radikāli mainīja sabiedrībā pastāvošos priekšstatus par latviešu tradicionālo glezniecību. Radošo darbību sākot ar figurālo glezniecību, Sandra Krastiņa 90. gados pamazām pievērsās abstrakcijai. Par nozīmīgāko izteiksmes līdzekli mākslinieces glezniecībā kļuva krāsa. 1990. gadā kopā ar studiju laika domubiedru grupu Sandra Krastiņa bija leģendārās izstādes–akcijas “Maigās svārstības” dalībniece izstāžu zālē “Latvija”. Šī izstāde nostiprināja jaunās gleznotāju grupas radikālismu un sekmēja jaunas estētikas ienākšanu latviešu mākslā.

Paralēli salona Mazajā zālē skatāma izstāde “Figurālisti”, kurā iekļauti Aijas Zariņas, Ievas Iltneres, Sandras Krastiņas, Ģirta Muižnieka, Jāņa Mitrēvica un Edgara Vērpes darbi. Izstāde tapusi kā kontekstuāls komentārs S. Krastiņas personālizstādei un demonstrē laikabiedru loku, kas mākslā ienāca 20. gs. 80. gados. Izstādi veido Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas un Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja kolekcijas darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+