×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. jūnijs, 2012
Drukāt

“Baltica 2012” uzstāsies arī 1988.gada festivāla dalībnieki no visām Baltijas valstīm

Foto-LETAFoto-LETA

Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” 25.jubilejas koncertā 5.jūlijā Lielajā ģildē uzstāsies mūziķi, kas 1988.gadā piedalījās pirmajā Latvijā rīkotajā “Baltica” festivālā, pastāstīja festivāla producents un koncerta scenārija autors Andris Kapusts.

Koncertā uz skatuves kāps gan tādi Latvijas tradīcijām bagāti folkloristi kā “Skandinieki” un Suitu sievas, gan pazīstamākie tradicionālās kultūras vecmeistari no Lietuvas un Igaunijas, kuri piedalījās arī pirms 24 gadiem rīkotajā festivālā. Viņu vidū ir Veronika Poviloniene (Veronika Poviloniene), Ēvalds Vīčins (Evaldas Vyčinas) un Daiva Vīčiniene (Daiva Vyčinienė) no Lietuvas, Ingrīda Rītela (Ingrid Ruutel) un Igors Tenurists (Igor Tõnurist) no Igaunijas.

“Tie ir mūsu folkloras celmlauži, uzturētāji un iedvesmotāji,” sacīja Kapusts. Šie mākslinieki koncertā tiks aicināti nodziedāt arī tās pašas dziesmas, ko izpildīja festivālā pirms 24 gadiem.

Festivāla “Baltica” jubilejas koncertā piedalīsies arī jaunākās paaudzes folkloristi, kas pirmo festivālu laikā vēl bijuši tikai toreizējo dalībnieku iecerēs vai nākuši pasaulē ģimenēs, kas satikušās festivālos, norādīja Kapusts.

Jau vēstīts, ka no 5. līdz 9.jūlijam Latvijā notiks Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2012”, kas šogad svin 25 gadu jubileju. Festivālā piedalīsies apmēram 2000 mākslinieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī vairākām citām pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+