×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

“Baltica” atskaņās: tradīciju glabātāja Marija Andina (2)

Foto: Rēzeknes novadsFoto: Rēzeknes novads

Noslēdzoties festivālam “Baltica”, raidījums “Pi myusim Latgolā” viesojās pie skolotājas, triju folkloras kopu vadītājas un ilggadējas festivāla “Baltica” dalībnieces Marijas Andinas, portālam LA.lv pastāstīja producentu grupas “Lietišķā Latgale” pārstāve Renāte Lazdiņa.

Kā apgalvo pati Marijas kundze, dziesma viņai ir tuva. Viņa dzied cik vien sevi atceras, jo viņas māte ir bijusi liela dziedātāja un dziedājusi gan tautasdziesmas, gan garīgās dziesmas. Arī Marijas Andinas mātes dzimtā esot bijis daudz dziedātāju un stāstnieku.

Marija Andina ir ne tikai mūzikas skolotāja, bet arī Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vidusskolas folkloras ansambļa “Koklīte”, Ozolmuižas pagasta folkloras kopas “Ūzuleņi” un Izleskalna bērnudārza folkloras deju kopas “Dancareiši” vadītāja. Marijas kundze īpaši lepojas ar mazajiem dejotājiem, kas uzrādījuši augstus rezultātus deju skatēs valsts līmenī.

Interese par mūziku Marijas kundzei bijusi jau agrā bērnībā, taču apziņa, ka senās tradīcijas jāsaglabā, radusies pēc 30 gadu vecuma sasniegšanas, tieši tad viņa sāka aktīvi pievērsties folklorai. Marijas kundze atzīst, ka tradīciju saglabāšanā būtu jāiesaistās vairāk, jo ne vienmēr tiek pagūts piefiksēt vecāko teicēju stāstītais.

Marija Andina uzsver, ka mūsdienās jauniešu vidū interese par folkloru palielinās. Tā cēlonis varētu būt sevis apzināšanās un interese par saviem senčiem un izcelsmi.

Cik viegli vai grūti bija nosargāt latviešu folkloru bija padomju gados, klausies 18. jūlija raidījumā “Pi myusim Latgolā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nav svarīgi, kāds vārds Atbildēt

    Vai tiešām par Latvijā notikušu festivālu jāsaka tā: “Balitica” dalībnieki, “Baltika” koncerti? Ir taču Baltikas dalībnieki, Baltikas koncerti?

    Mēs teiksim šādi: tētis dēls, māte meita, Latvija galvaspilsēta Rīga? Kura ir tā filoloģe, kas pēdiņās ieliktu nosaukumu pasludinājusi par nelokāmu? Valodas spīdzinātāja!!!

  2. un Izleskalna …
    —————-
    LA, nav tāda!!! Ir ILZeskalns!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+