Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
18. februāris, 2014
Drukāt

“Balticovo” atklāj divus miljonus eiro vērto rapša pārstrādes rūpnīcu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viens no Ziemeļeiropas reģionā lielākajiem vistu olu un to produktu ražotājiem AS “Balticovo” ekspluatācijā nodevis rapša sēklu pārstrādes rūpnīcu, kuras izveidē investēti divi miljoni eiro, portālu “LA.lv” informēja AS “Balticovo”  komunikācijas konsultante Liāna Bokša.

Rūpnīcā gadā varēs pārstrādāt 25 000 tonnu rapša sēklu, ko uzņēmums iepērk no vietējiem rapša audzētājiem. Gala produkti- rapša eļļa un tā izspiedes – tiek izmantoti “Balticovo” sagatavotajā putnu barībā, kas savukārt palīdz samazināt uzņēmuma ražošanas izmaksas.

“Šī rūpnīca tika veidota, lai iegūtu augstas kvalitātes putnu barības izejvielu. Kā blakusproduktu iegūstam kvalitatīvu auksti spiestu rapša eļļu, kas satur pilnu vitamīnu gammu, kā arī “Omega 3” un “Omega 6″ taukskābes,”  stāsta kompānijas valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs.

Rūpnīca ir integrēta “Balticovo” barības sagatavošanas cehā, kurā strādā 11 darbinieki. Iegūtā rapša eļļa tiek pildīta dažādos fasējumos un arī tiek pārdota Baltijas valstu tirgū. Nākotnē plānots rapša eļļu rafinēt ar nolūku paaugstināt tās pievienoto vērtību.

AS “Balticovo” ir uzņēmums ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi olu un to produktu ražošanā. Uzņēmums eksportē līdz 70% no saražotās produkcijas. 95% uzņēmumu akciju pieder Latvijas pilsoņiem piederošajam “BCO”. Kompānijā kopš 2005.gada sākuma investēti 42 miljoni eiro. “Balticovo” nodarbina kopumā 175 cilvēkus.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+