×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

“Balticovo” atrāda vistas

Latvijas olu un olu produktu ražošanas uzņēmuma "Balticovo" vistu kūts Daugavpilī.Latvijas olu un olu produktu ražošanas uzņēmuma "Balticovo" vistu kūts Daugavpilī.

Foto LETA

Šodien olu un olu produktu ražošanas uzņēmums “Balticovo” kūtīs Iecavā, Madonā un Daugavpilī atrādīja vistu labturības situāciju.

Kā ziņots, organizācija “Dzīvnieku brīvība” pārmeta “Balticovo” nepienācīgu izturēšanos pret vistām olu ražotnēs Madonā un Daugavpilī, bet “Balticovo” norādījis, ka dzīvnieku aizstāvju publiskotajā video redzami kadri no nemodernizētajām novietnēm, kurās atrodas putni dzīves stadijā, kad notiek dabīga putnu atspalvošanās.

Tikmēr PVD pēc ārkārtas pārbaudēm uzņēmumā atzinis, ka putnu blīvums visās uzņēmuma dējējvistu novietnēs Daugavpilī, Madonā un Iecavā atbilst noteiktajām labturības prasībām, izņemot gadījumus atsevišķās mītnēs, kur vistām nav nodrošināti pakaiši jeb speciāli paklājiņi, uz kuriem putnam ir iespēja kašņāties. Par šiem pārkāpumiem PVD noformējis brīdinājuma rīkojumus.

Pārbaudēs arī konstatēts, ka “Balticovo” novietnēs putnu apspalvojums ir atbilstošs fizioloģijai. Intensīva apspalvojuma nomešana ir dabīgs process, kas pastiprinās, vistai novecojot, norāda PVD.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+