Laukos
Gaļa un zivis

“Balticovo” biodrošībā ieguldīs 140 000 eiro 0

“Balticovo” olu ražošanas cehs. Foto – LETA

Olu un olu produktu ražotājs AS “Balticovo” plāno ieguldīt 140 000 eiro biodrošībā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmums ir izsludinājis iepirkumu konkursu par biodrošības pasākumu izpildes nodrošinājumu, kuru plānots īstenot līdz 1.augustam, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) apakšpasākumā “Atbalsts investīcijām lauksaimnieciskās ražošanas potenciāla atjaunošanai”.

Tehniskajā specifikācijā teikts, ka “Balticovo” plāno iegādāties septiņus sanitārās caurlaides konteinerus. Katra konteinera platībai jābūt vismaz 20-25 kvadrātmetriem un katrs no tiem ir paredzēts sešiem cilvēkiem.

Pretendenti izsludinātajā iepirkumu konkursā var pieteikties līdz 14.maijam.

Jau ziņots, ka atbilstoši Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vēstītajam putnu gripas aktivitāte Eiropā šogad ir zemāka nekā pērn, tādēļ Latvijā šogad atšķirībā no pagājušā gada netiks noteikti mājputnu turēšanas ierobežojumi, taču putnu turētājiem Latvijā jābūt piesardzīgiem un jāturpina ievērot biodrošības pasākumus, jo saslimšanas risks joprojām ir augsts.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju.

LA.lv