×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

“Balticovo”: Nākamgad gaidāma olu ražotāju konsolidēšana un pārpirkšana Eiropā

LETALETA

Olu ražošanas nozarē Eiropā nākamajā gadā būs vērojama uzņēmumu konsolidēšanās un to pārpirkšana, kas skaidrojams ar kopējo patlaban novērojamo lejupslīdi nozarē, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina olu un to produktu ražotāja AS “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs.

 

“Eiropas tirgū nozarē ir vērojama lejupslīde. Prognozēju, ka nozarē Eiropā nākamajā gadā būs vērojama olu ražošanas uzņēmumu konsolidēšanās un to pārpirkšana,” sacīja Veinbergs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka, neraugoties uz lejupslīdi tirgos, “Balticovo” šogad saražojis 550 miljonus olu, kas ir par 50 miljoniem olu vairāk nekā pērn, līdz ar to gadu plānots noslēgt ar peļņu. Tas kļuvis iespējams tādēļ, ka uzņēmums mērķtiecīgi investējis ražošanas paplašināšanā un jaunās vistu novietnēs.

“Uz Eiropas tirgiem eksportējam līdz 70% no savas produkcijas un esam aplēsuši, ka katrs Eiropas iedzīvotājs gadā apēd vismaz vienu Latvijā ražotu olu. Savas vistas mēs barojam ar pašu sagatavotu, dabisku barību no Latvijas lopbarības graudiem, tādēļ arī olas ir dabiskas un veselīgas,” sacīja uzņēmuma vadītājs.

Veinbergs informē, ka rīt, 11.oktobrī, pasaulē svin 1996.gadā iedibināto Pasaules olu dienu. Pērn Starptautiskā olu komisija (IEC) paziņoja, ka ar pasaules olu ražotāju asociāciju atbalstu nozare apņemas pabarot tos, kuri dzīvo pusbadā, nodrošinot cilvēkus visā pasaulē ar efektīvu, pieejamu un augstvērtīgu pārtiku.

Kā ziņots, lai paplašinātu produkcijas klāstu ”HoReCa” segmentā, “Balticovo” šā gada jūlijā izveidojis garšas un testu laboratoriju, ieguldot 150 000 latu. Laboratorijā notiks olu pielietojuma pārbaude dažādos produktos, tādos kā majonēze un salātu mērces, beķerejas, konditorejas izstrādājumos un citos produktos ar lielāku vai mazāku olu sastāvu receptūrā.

“Balticovo” pērn strādāja ar 34,24 miljonu latu apgrozījumu, kas ir 46% palielinājums salīdzinājumā ar 23,32 miljonu latu apgrozījumu 2011.gadā, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma peļņa palielinājusies apmēram 15 reizes, sasniedzot 6,52 miljonus latu salīdzinājumā ar 444 063 latu peļņu 2011.gadā.

“Balticovo” dibināts 1993.gadā, atrodas Iecavas novadā. Kompānijas pamatkapitāls ir 3 097 806 lati. Uzņēmums nodarbina 201 darbinieku.

“Balticovo” tirgus daļa Latvijā saskaņā ar uzņēmuma aplēsēm ir ap 40%. “Balticovo” eksportē līdz 70% no visas saražotās produkcijas. Eksporta valstis ir Igaunija, Lietuva, Polija, Čehija, Vācija, Dānija, Francija, Somija, Zviedrija un Angola.

No 2009.gada maija “Balticovo” akciju kontrolpakete – 95% – pieder SIA “BCO”. Kā liecina “firmas.lv” informācija, “BCO” īpašnieki kopš 2009.gada 17.decembra ir Tatjana Poplavska (pieder 66% kapitāldaļu) un Valdis Grimze (pieder 33% kapitāldaļu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+