Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. aprīlis, 2016
Drukāt

“Balticovo” notekūdeņu attīrīšanas iekārtas iziet no ierindas; situāciju vērtē kā nopietnu apdraudējumu (3)

Foto - Fotolia (ilustratīvs attēls)Foto - Fotolia (ilustratīvs attēls)

11. aprīlī no ierindas izgājušas putnkopības uzņēmuma AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Gājušas bojā notekūdeņus attīrošās baktērijas – to pēkšņās bojāejas iemesli tiek skaidroti. Uzņēmuma darbinieki šobrīd veic neatliekamos pasākumus avārijas ietekmes mazināšanai uz apkārtējo vidi. Par notikušo informēta arī Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālā vides pārvalde (Jelgavas RVP), kas uzrauga uzņēmuma darbības, kā arī apseko Verģupi un Iecavas upi.

Pēc AS “Balticovo” sniegtās informācijas, uzņēmums līdz minimumam samazinājis ražošanas procesus, līdz ar to arī saražoto notekūdeņu daudzumu. Iespēju robežās darbu uzsākušas rezerves vecās attīrīšanas iekārtas. Jelgavas RVP uzdevusi uzņēmumam veikt nepārtrauktu Iecavas upes pietekas (Verģupes) ūdens monitoringu. 
Uzņēmums informējis vides pārvaldi, ka šobrīd veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas attīrīšanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu.

VVD situāciju uzņēmumā vērtē kā ļoti nopietnu apdraudējumu – ik dienu AS “Balticovo” vidē novada aptuveni 500 kubikmetri notekūdeņu. Tiek skaidroti notekūdeņu attīrīšanas sistēmas baktēriju pēkšņās bojāejas cēloņi.

VVD šobrīd noskaidro Verģupes stāvokli pēc AS “Balticovo” avārijas. Uzņēmums operatīvi reaģējis uz avāriju un strādā pie situācijas uzlabošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Balticovo darbniekd Atbildēt

    Beidzot saka runat!

  2. Ierīces iziet no ierindas! Patiešām , latvisks teiciens!

  3. Sen būtu laiks slēgt to salmonellozes ražotni, nez kāpēc tikai pēc Balticovo produkcijas jāmocās ar vēdergraizēm, pļūtīšanu vai sevišķi smirdošu caureju, kas nav ne no igauņu, ne neišu vai Madonas olām

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+