×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

“Balticovo” notekūdeņu attīrīšanas iekārtas iziet no ierindas; situāciju vērtē kā nopietnu apdraudējumu (3)

Foto - Fotolia (ilustratīvs attēls)Foto - Fotolia (ilustratīvs attēls)

11. aprīlī no ierindas izgājušas putnkopības uzņēmuma AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Gājušas bojā notekūdeņus attīrošās baktērijas – to pēkšņās bojāejas iemesli tiek skaidroti. Uzņēmuma darbinieki šobrīd veic neatliekamos pasākumus avārijas ietekmes mazināšanai uz apkārtējo vidi. Par notikušo informēta arī Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālā vides pārvalde (Jelgavas RVP), kas uzrauga uzņēmuma darbības, kā arī apseko Verģupi un Iecavas upi.

Pēc AS “Balticovo” sniegtās informācijas, uzņēmums līdz minimumam samazinājis ražošanas procesus, līdz ar to arī saražoto notekūdeņu daudzumu. Iespēju robežās darbu uzsākušas rezerves vecās attīrīšanas iekārtas. Jelgavas RVP uzdevusi uzņēmumam veikt nepārtrauktu Iecavas upes pietekas (Verģupes) ūdens monitoringu. 
Uzņēmums informējis vides pārvaldi, ka šobrīd veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas attīrīšanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu.

VVD situāciju uzņēmumā vērtē kā ļoti nopietnu apdraudējumu – ik dienu AS “Balticovo” vidē novada aptuveni 500 kubikmetri notekūdeņu. Tiek skaidroti notekūdeņu attīrīšanas sistēmas baktēriju pēkšņās bojāejas cēloņi.

VVD šobrīd noskaidro Verģupes stāvokli pēc AS “Balticovo” avārijas. Uzņēmums operatīvi reaģējis uz avāriju un strādā pie situācijas uzlabošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Balticovo darbniekd Atbildēt

    Beidzot saka runat!

  2. Ierīces iziet no ierindas! Patiešām , latvisks teiciens!

  3. Sen būtu laiks slēgt to salmonellozes ražotni, nez kāpēc tikai pēc Balticovo produkcijas jāmocās ar vēdergraizēm, pļūtīšanu vai sevišķi smirdošu caureju, kas nav ne no igauņu, ne neišu vai Madonas olām

Draugiem Facebook Twitter Google+