×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

“Balticovo” plāno apgūt Tuvo Austrumu tirgu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas lielākais olu un olu produktu ražotājs “Balticovo” tuvākajā nākotnē plāno apgūt Tuvo Austrumu tirgu, aģentūrai BNS pastāstīja “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs.

Viņš uzsvēra, ka uzņēmums strādā pie esošo eksporta tirgu paplašināšanas. “Patlaban paplašinām jau esošos tirgus, meklējot tajos sadarbības partnerus. Tuvākajā nākotnē plānojam apgūt Tuvo Austrumu tirgu un 2013.gadā piedalīsimies izstādē “Gulf Food” Dubaijā. Mēs spējam piedāvāt kvalitatīvu produktu par konkurētspējīgu cenu, tādēļ visi mūsu ražotie produkti eksporta tirgos ir vienlīdz pieprasīti,” sacīja Veinbergs.

“Balticovo” arī plāno papildināt produktu portfeli un palielināt ražošanas apmērus. “Tas nozīmē – lielāks būs arī dējējvistu skaits,” piebilda uzņēmuma vadītājs un atgādināja, ka šogad “Balticovo” jau uzbūvējis jaunu putnu novietni un ekspluatācijā nodevis olu vārīšanas cehu. Viņš gan nevēlējās atklāt, kad un kādus jaunus produktus uzņēmums plāno izlaist.

Šajā gadā Latvijā lielākais olu ražotājs arī sācis īstenot rapšu pārstrādes rūpnīcas projektu. “Patlaban veicam investīcijas rapšu pārstrādes rūpnīcā. Tās jauda būs trīs tonnas pārstrādātu rapšu sēklu stundā. Investīcijas rūpnīcā būs aptuveni pusotrs miljons eiro (1,05 miljoni latu),” teica Veinbergs.

“Balticovo” valdes priekšsēdētājs apliecināja, ka prognozes par gada kopējiem finanšu rādītājiem ir iepriecinošas, taču norādīja, ka par provizoriskajiem darbības rezultātiem uzņēmums ziņos tikai nākamā gada sākumā.

Latvijā lielākais olu ražotājs patlaban eksportē aptuveni 70% no kopējā saražotā produkcijas apmēra.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. 1992.gadā dibinātā uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,097 miljoni latu. “Balticovo” lielākais īpašnieks ir “BCO”, kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām.

Pagājušajā gadā “Balticovo” strādāja ar 23,329 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 9,9% vairāk, salīdzinot ar 2010.gadu, savukārt uzņēmuma peļņa pērn saruka 5,6 reizes – līdz 444 tūkstošiem latu, liecina “Lursoft” datubāzē publiskotais uzņēmuma finanšu pārskats.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+