×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

“Baltie lāči” lustēsies Andru dienā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Aldis Kise, Gregorijs Gorodko un Andris Baltacis.

Latgales vēstniecībā “Gors” 30. novembrī izskanēs grupas “Baltie lāči” desmitgades jubilejas noslēguma koncerts, kurā bez Andra Baltača, Alda Kises un Gregorija Gorodko uz skatuves kāps arī citi grupas dalībnieki un draugi. Koncerts solās būt patīkamiem pārsteigumiem un vizuāli bagāts.

Svinot mākslinieciskās darbības desmit gadu jubileju, grupa “Baltie lāči” 2016. gadā devās koncerttūrē no Latgales pie saviem klausītājiem līdz dzintarjūras krastiem, Vidzemes pakalniem un Zemgales līdzenumiem. Jubilejas koncertprogramma tapusi, ieguldot desmit gadu laikā uzkrāto pieredzi, dziesmas un klausītāju mīlestību. Koncertā skanēs tautasdziesmas, autordziesmas un arī klasiskās mūzikas skaņdarbi, tā apliecinot mūziķu profesionalitāti un daudzpusību.

Jau iepriekšējā sezonā grupas “Baltie lāči” programmas “Akustika” un “Bez lieka trokšņa” daudzos Latvijas kultūras namos apliecināja, ka, atsakoties no elektronikas un pastiprinātājiem, vienkāršs mūzikas instrumentu skanējums un balss vislabāk sasniedz klausītāju sirdis. “Šajā reizē būs arī īpaši viesi. Viens no tiem būs Armands Ozoliņš no Anglijas, kuram jau vairākus gadus ir sava grupa, kas veiksmīgi uzstājas populāros starptautiskos festivālos. Lepojamies, ka Armands ar mums bija kopā grupas pirmsākumos,” lepni nosaka Andris un tad mazliet atklāj, kas būs noslēguma koncertā: “Šajā koncertā īpaši domājam par vizuālo noformējumu, videomateriāliem, kas būs skatāmi pirms katras dziesmas kā mazs stāsts par dziesmu, ko ierunājis Dainis Porgants. Koncertā nebūs tā vadītāja, nekādas liekas pļāpāšanas arī no manis nebūs,” smaidot teic Andris un piebilst, ka vēlas šo koncertu krāšņāku. “Protams, pats svarīgākais bija un būs mūzika, bet šajā reizē piedāvāsim arī ko vizuālu. Tā, lai pašiem arī ir ko atcerēties.” Runājot par atcerēšanos, Andris sāk saukt interesantus ciparus: “Kad sākām rēķināt, tad iznāk, ka vidēji esam nobraukuši miljonu kilometru. Vidēji 90 tūkstoši kilometru gadā. Tas iznāk 25 reizes apkārt zemeslodei. Esam nodziedājuši divi tūkstoši 640 stundas. Tas ir mazāk, jo pārbraucienos tiek pavadīts ilgākais laiks. Esam bijuši visās Latvijas pilsētās, izņemot vienu. Zilupieši, saņematies un aiciniet mūs ciemos! Zilupe tiešām ir vienīgā pilsēta, kurā neesam uzstājušies.”

Noslēguma koncertā būs arī muzikāli jaunumi un citi patīkami pārsteigumi, par kuriem Andris pirms koncerta negrib runāt. Vien nosaka: “Būs jaunas dziesmas. Būs radošas atkalapvienošanās. Klausītājus tiešām nemānām – būs pārsteigumi!”

Vēl šajā rudenī “Baltie lāči” izdevuši jaunu albumu “Ar draugiem”. “Ziemas aukstumā, pavasara ziedonī, vasaras tveicē skaistas tikšanās ar draugiem ir mūžības vērtas. Tad dzimst dziesmas par prieku sev un citiem, un katra dziesma ir kā laipna tikšanās,” ir pārliecināti grupas dalībnieki. Arī šis koncerts būs ar draugiem. Piedalīsies grupas “Ginc un Es”, “Dricānu dominante”, solistu apvienība “Jubilāri”, kurā dzied Andris Baltacis, Aldis Kise, Andris Eriņš, Gints Ločmelis un būs arī citi mūziķi. Izskanēs tautā iemīļotas un atpazīstamas dziesmas – “Skaidruo volūda”, “Mātēm”, “Pār Baikāla drūmajām stepēm”, “Pacel glāzi priekā”, kā arī jaunas pašu grupas dalībnieku radītas un aranžētas dziesmas. Tā nav nejaušība, ka koncerts ir 30. novembrī. Tam ir pat divi būtiski iemesli. “Klusajā Adventes laikā tieši Andru dienā drīkst lustēties un pat kāzas svinēt. Tā ir oficiāli atļauta lieta. Un šajā reizē uz skatuves būs arī divi Andri – es un Andris Eriņš,” smejot teic Andris.

Bet jau no jaunā gada “Baltie lāči” dosies ar jaunu programmu pie saviem klausītajiem Vēl decembrī klausītājiem radio tiks piedāvātas jaunas dziesmas. “Mēs neapstājamies. Turpinām strādāt,” lepni nosaka Andris.

 

Varbūt noder!!

30. XI 19.00 Latgales vēstniecība “Gors”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena no EUR 4 līdz 15.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ilze kfakste baltle laci Atbildēt

    kjmnvbportlkmnfglkrpowermnvblkrtpoghlkmnblk
    mnlkdfpolkrtmnbgkhjcvpodfmnbglkeerpolkxcazxmnlkpoerlkdf
    kjpowelkfgmncvkpoerlkdfmnvblkdfpolkkjmndflkerpomnvblkpoerlkfmnblkdfpolierkjdfmnvblk
    mndfpowelkdfmncvpoflkgmncvlkerpokjmnfglmnvbpoerkjmnblkdfpoerlkfgmnlkxcporlkdfmnvblkopoerlkkmncvlkfgpomndflkgpiomnvbpowelkfgmnglkcvmnfgflkerpoflkvbmnfglkvmnfglksepofgjlmnvblkpowemndflkvblksdpoerkjmndfposdkjmncvlkdfmnvvbpoakjmnvfjkhjmndfplerkjmnfkmldpowekmnvblkpolkdfmncvlkpolkjsdczawlkpoi

Draugiem Facebook Twitter Google+