Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Baltieši Dublinā iepazīstina īrus ar savām tradīcijām

Foto - LetaFoto - Leta

Īrijā iedibināta jauna tradīcija – 3.jūlijā notika Baltijas diena, un plānots, ka turpmāk Īrijā dzīvojošie latvieši, lietuvieši un igauņi pulcēsies ik gadu, informē Ārlietu ministrija (ĀM).

Īrijas sabiedrība tika iepazīstināta ar Baltijas valstu vēsturi, kultūras mantojumu un tradīcijām. Pirmo reizi Dublinā bija iespēja vienkopus redzēt visu trīs Baltijas valstu tradicionālos muzikālos priekšnesumus un dejas, baudīt nacionālās virtuves gardumus un skatīt daiļamatnieku izstrādājumus. Baltijas dienu ir plānots iedibināt kā tradīciju, norāda ĀM.

Vienas dienas festivālā piedalījās latviešu, igauņu un lietuviešu dziedātāji un dejotāji, kā arī notika tirdziņš. Latviju pārstāvēja Īrijā dibinātā latviešu ģimenes mūziķu grupa “Kreicbergi (Savējie)” un Dublinas latviešu tautas deju kopa “Karbunkulis”, kā arī vietējie tautas daiļrades meistari un latviešu pārtikas produktu tirgotāji. Festivālā bija iespēja arī pašam izkalt Baltijas dienas piemiņas monētu, ko nodrošināja Īrijā dzīvojošo latviešu uzņēmums “Coin of Memory”. Pasākumu visas dienas garumā apmeklēja vairāki tūkstoši apmeklētāju, kuru vidū bija plaši pārstāvēti gan Baltijas valstu tautieši, gan īri, gan ārvalstu tūristi.

Baltijas dienā klātesošos uzrunāja gan visu triju Baltijas valstu vēstnieki, gan Īrijas Publisko pakalpojumu biroju (Office of Public Works – OPW) vadītāja Klēra Makgrā (Clare Mc Grath).

Baltijas dienas festivālu iniciēja un organizēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības sadarbībā ar Īrijas Publisko pakalpojumu biroju, kas pārvalda valsts nozīmes vēsturiskos objektus Īrijā. Baltijas dienu atbalstīja portāls “Baltic-Ireland.ie” un latviešu kopienas pārstāvji Īrijā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (11)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (22)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+