Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Baltieši Dublinā iepazīstina īrus ar savām tradīcijām

Foto - LetaFoto - Leta

Īrijā iedibināta jauna tradīcija – 3.jūlijā notika Baltijas diena, un plānots, ka turpmāk Īrijā dzīvojošie latvieši, lietuvieši un igauņi pulcēsies ik gadu, informē Ārlietu ministrija (ĀM).

Īrijas sabiedrība tika iepazīstināta ar Baltijas valstu vēsturi, kultūras mantojumu un tradīcijām. Pirmo reizi Dublinā bija iespēja vienkopus redzēt visu trīs Baltijas valstu tradicionālos muzikālos priekšnesumus un dejas, baudīt nacionālās virtuves gardumus un skatīt daiļamatnieku izstrādājumus. Baltijas dienu ir plānots iedibināt kā tradīciju, norāda ĀM.

Vienas dienas festivālā piedalījās latviešu, igauņu un lietuviešu dziedātāji un dejotāji, kā arī notika tirdziņš. Latviju pārstāvēja Īrijā dibinātā latviešu ģimenes mūziķu grupa “Kreicbergi (Savējie)” un Dublinas latviešu tautas deju kopa “Karbunkulis”, kā arī vietējie tautas daiļrades meistari un latviešu pārtikas produktu tirgotāji. Festivālā bija iespēja arī pašam izkalt Baltijas dienas piemiņas monētu, ko nodrošināja Īrijā dzīvojošo latviešu uzņēmums “Coin of Memory”. Pasākumu visas dienas garumā apmeklēja vairāki tūkstoši apmeklētāju, kuru vidū bija plaši pārstāvēti gan Baltijas valstu tautieši, gan īri, gan ārvalstu tūristi.

Baltijas dienā klātesošos uzrunāja gan visu triju Baltijas valstu vēstnieki, gan Īrijas Publisko pakalpojumu biroju (Office of Public Works – OPW) vadītāja Klēra Makgrā (Clare Mc Grath).

Baltijas dienas festivālu iniciēja un organizēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības sadarbībā ar Īrijas Publisko pakalpojumu biroju, kas pārvalda valsts nozīmes vēsturiskos objektus Īrijā. Baltijas dienu atbalstīja portāls “Baltic-Ireland.ie” un latviešu kopienas pārstāvji Īrijā.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (9)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+