×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Baltijā modernākā veterinārmedicīnas klīnika

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Tā ir modernākā veterinārmedicīnas klīnika Baltijā,” tik pārliecinoši šodien svinīgi Jelgavā atklāto ēku raksturo Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Ilmārs Dūrītis.

 

“Latvijas Avīze” šajā klīnikā, kas uzbūvēta pie LLU Veterinārmedicīnas fakultātes, viesojās neilgi pirms atklāšanas. I. Dūrītis stāstīja, ka, projektējot šo klīniku, ņemta vērā rietumvalstu kolēģu pieredze un klīnika plānota tā, lai ārstējamie dzīvnieki te justos maksimāli labi. Piemēram, zirgi pēc operācijas varēs atpūsties telpās, kur gan sienas, gan grīda izklāta ar mīkstu materiālu, lai spēkus zaudējušais dzīvnieks nesasistos.

Uzcelta gan jauna mazo dzīvnieku klīnika un stacionārs, kur varēs ārstēties ne tikai kaķi un suņi, bet arī eksotiskie un savvaļas dzīvnieki, gan lielo dzīvnieku klīnika. Rekonstruēts arī esošās klīnikas korpuss un lielo dzīvnieku stacionārs.

Jauno kompleksu paredzēts attīstīt kā references klīniku. Tas nozīmē, ka te strādās labākie veterinārmedicīnas speciālisti un būs pieejama modernākā veterinārmedicīnas aparatūra valstī, tāpēc uz šejieni no citām klīnikām sūtīs pacientus ar īpaši sarežģītām problēmām.

Klīnikas speciālisti jebkurā diennakts stundā varēs ikvienam dzīvniekam nodrošināt neatliekamo palīdzību arī nestandarta situācijās.

Klīnika tiks izmantota arī Veterinārmedicīnas fakultātes studentu apmācībai: dažādās klīnikas nodaļās vienlaikus individuālās praktiskās studijas veiks 25 līdz 30 studenti.

Te varēs tālākizglītoties – iepazīties ar jaunām diagnostikas un ārstēšanas metodēm – arī jau praktizējošie veterinārārsti.

Darbību klīnika sāks nākamā gada sākumā, jo pēc ēkas atklāšanas tā vēl jāaprīko ar nepieciešamajām iekārtām. Patlaban klīnikas projekta īstenošanā ieguldīti vairāk nekā trīs miljoni latu. Veterinārmedicīnas fakultātes klīnikas būvniecība ir tikai viens no projektiem studentu pilsētas Jelgavas attīstīšanai un studiju vides modernizēšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+