Ekonomika
Bizness

Baltijas 50 lielāko uzņēmumu topā iekļuvušas septiņas kompānijas no Latvijas0


Skanstes Biznesa centrs.
Skanstes Biznesa centrs.
Vizualizācija

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja “Coface” veidotajā Baltijas valstu 50 lielāko uzņēmumu topā Latviju pārstāv septiņi uzņēmumi, kas ir par trim mazāk nekā pērn.

No Lietuvas topā iekļuvuši 28, bet no Igaunijas 15 uzņēmumi.

IT produktu un risinājumu izplatītājs “Elko Grupa” ieņem augstāko pozīciju Latvijas uzņēmumu vidū – 5. vietu, un tas ir kāpums topā par divdesmit trim vietām, salīdzinot ar gadu iepriekš.

Baltijas vadošo uzņēmumu topā Latviju pārstāv arī “Latvenergo“, “Uralchem Trading“, “Rimi Latvia”, “Maxima Latvija“, “Orlen Latvija” un “Circle K Latvia”. Topa pirmo trijnieku ieņem Lietuvas uzņēmumi “Orlen Lietuva”, “Vilniaus Prekyba” un “Maxima Grupe”.

No Igaunijas uzņēmumiem visaugstāk ierindojas “Tallink Grupp” (7. vieta).

Reģiona ekonomisko izaugsmi apstiprina arī vadošo uzņēmumu rezultāti aizvadītajā gadā. Kopumā 2017. gadā lielāko Latvijas uzņēmumu apgrozījums palielinājās par 6,8 % (salīdzinājumam – gadu iepriekš tas saruka par 8,8 %).

Lietuvas vadošo uzņēmumu kopējais apgrozījums kāpis par 11,8 %, bet Igaunijas – pieaudzis par 6 %. Latvijas vadošo uzņēmumu peļņa aizvadītajā gadā pērn vairāk nekā dubultojās, sasniedzot 457 miljonus eiro.

“Coface Baltics” vadītājs Mantvīds Štareika stāsta, ka aizvadītajā gadā Baltijas valstu izaugsmi veicināja ārējais pieprasījums, un visās trīs valstīs būtiski palielinājās eksporta apjomi.

Tas saistāms gan ar pieprasījuma kāpumu no Krievijas, kura joprojām ir būtisks tirdzniecības partneris Baltijas valstīm, kā arī augošo pieprasījumu no citām valstīm, pateicoties globālās tirdzniecības izaugsmei.

Saistītie raksti

Galvenais ekonomiskās izaugsmes dzinulis pērn bija iekšzemes pieprasījums, ko veicināja augošais mājsaimniecību patēriņš un investīciju atjaunošanās, atzīmē Štareika.

“Coface” TOP 50 reitings veidots, balstoties uz Baltijas lielāko uzņēmumu apgrozījuma rādītājiem 2017. gadā, neietverot finanšu pakalpojumu sniedzējus.

LA.lv