×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Baltijas Asamblejas balva literatūrā piešķirta Mārim Bērziņam

Foto: LETAFoto: LETA

Otrdien, 6 .oktobrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija nolēma 2015. gada balvu literatūrā piešķirt latviešu rakstniekam Mārim Bērziņam par romānu “Svina garša”, LA.lv uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Šogad iznākušais romāns vēsta par liktenīgiem notikumiem Latvijas dzīvē Otrā pasaules kara sākumā.

BA balvu mākslā šogad saņems lietuviešu diriģents Modests Pitrens par radošajiem centieniem, kas stiprina Baltijas valstu kultūru mijiedarbību, uzstājoties koncertvietās un teātros Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Savukārt balvu zinātnē piešķirs Klaritai Eva Petai un Vello Petai (Igaunija) par monogrāfiju “Transitional and Retrospective Justice in the Baltic States”.

Katras balvas apjoms ir 5000 eiro. Balvas pasniegs gadskārtējā BA sesijā, kas norisināsies 19. un 20. novembrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Žūrijā bija deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Līdztekus uzvarētājiem BA balvai šogad bija nominēti:

literatūrā

  • Sigits Parulskis (Lietuva). Dzejnieks, rakstnieks, literatūras kritiķis, esejists un tulkotājs. Romāni “Darkness” un “Company”, kā arī eseju kolekcija “Wanting Something Tender Before Dying and My Fang Conviction”;
  • Trīna Sometsa (Igaunija). Dzejoļu krājums “Features of Things” (2013);

mākslā

  • Laima Jansone (Latvija). Etnomuzikoloģe, komponiste un kokles virtuoze. Nominēta par kokles spēles tradīcijas veicināšanu un instrumenta spēles popularizēšanu mūsdienu akadēmiskās, džeza un pasaules mūzikas žanrā;
  • Helena Sildna (Igaunija). Nominēta par ievērojamu ieguldījumu Igaunijas mūzikas dzīvē un tās starptautiskas atpazīstamības veicināšanās, dibinot un organizējot festivālu “Tallinas Mūzikas nedēļa”;

zinātnē:

  • Prof.habil. Zenons Norkus (Lietuva). Profesors nominēts par monogrāfijām “On Baltic Slovenia and Adriatic Lithuania: A Qualitative Comparative Analysis of Patterns in Post-Communist Transformation” (2012) un “Two Twenty-Year Periods of Independence: Capitalism, Class and Democracy in the First and the Second Republic of Lithuania from the Point of View of Comparative Historical Sociology” (2014);
  • Dr.habil.sc.pol. Dr. iur. Tālavs Jundzis (Latvija). Pētnieks nominēts par zinātniskās pētniecības darbiem, kas saistīti ar Latvijas neatkarības atgūšanas procesu un publicēti dokumentu kolekcijā “Regaining independence: Non-violent resistance in Latvia 1945-1991;” un monogrāfijā “Restoration of Sovereignty and Independence of the Republic of Latvia 1946-1994”, kas sarakstīta kopā ar Eduardu Bruno Deksni.

BA balva ir dibināta 1994.gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pagājušajā gadā balvu mākslā saņēma Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par lugu “Oblomovs”. Laureāts BA balvā literatūrā bija igauņu rakstnieks Pēters Sauters par noveli “Neatstāj mani vienu” (“Ära jäta mind rahule”) (2012). Savukārt balvu zinātnē 2014. gadā piešķīra habilitētajam profesoram Dr.Jozam Vidam Gražulevičam no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+