×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Baltijas baleta festivāls ar krāšņu programmu svinēs 20 pastāvēšanas gadus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Complexions Contemporary ballet.

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam” šogad aprīlī svinēs 20. gadadienu, un tai sagatavota īpaša svētku programma, vēsta rīkotāji.

Šogad Starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies no 30. marta līdz 30. aprīlim, un tā programmā iekļautas gan laikmetīgā baleta izrādes, gan mūzikas koncerti, gan kinoseansi.

Lita Beiris, Starptautiskā Baleta festivāla organizatore: “Festivāla lielākais izaicinājums un vienlaikus arī misija ir, apvienojot klasiku un avangardu, parādīt jaunāko un nebijušo pasaules dejas mākslā. Festivāls ir unikāla iespēja vienuviet redzēt dažādus dejas stilus. Piemēram, kā mijiedarbojas hip – hop, spāņu deja, laikmetīgā deja un absolūtā klasika. Mērķis gan nav šokēt cilvēkus. Gribam parādīt, cik tālu dejas pasaule savos eksperimentos un fantāzijās ir aizgājusi, un kā dažādi dejas stili saplūst vienā mākslas darbā. Lai parādītu baletu kā vienojošu spēku, kas nepazīst ne ģeogrāfiskās, ne etniskās, ne kultūru robežas, šogad festivāla vadmotīvs ir Balets nepazīst robežas.”

Viens no festivāla iespaidīgākajiem notikumiem būs ASV izcilākās laikmetīgā baleta trupas “Complexions Contemporary ballet” uzstāšanās. Tāpat festivāla skatītājus priecēs slavenā Bavārijas Valsts baleta junioru trupa, kura savā pastāvēšanas laikā ir izdejojusi gan klasiskās, gan avangardiskās horeogrāfijas.

Igaunijas dejas teātris SA Teater Vanemuine pārsteigs ar divām baleta izrādēm – jutekliski ironisko “La Dolce Vita” un “Getsbijs”, kura horeogrāfija ieved 20. gadsimta 20. gadu “Amerikāņu sapņa” spožajā pasaulē. Dejas izrādes un koncertus festivāla laikā papildinās kino dienas, kuru ietvaros tiks demonstrētas filmas, pārstāvot Norvēģiju, Nīderlandi, Franciju un Spāniju.

Festivāls norisināsies Rīgā, Rēzeknē, Preiļos, Valmierā un Ventspilī. Galā koncerts – 14. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā. Tajā uzstāsies baleta zvaigznes no Francijas, Krievijas, Ukrainas, Ķīnas, Vācijas, Lietuvas, Latvijas un Somijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+