×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Baltijas baleta festivālu sāks ar Pļiseckai veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 4. līdz 17. aprīlim tirdzniecības centrā Galerija Centrs būs skatāma foto izstāde, kas veltīta leģendārai baleta māksliniecei Maijai Pļiseckai, LA.lv pastāstīja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Dzalbe.

21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls sākas ar foto izstādi par izcilo primabalerinu Maiju Pļisecku, kura bija apveltīta ar spēcīgu māksliniecisko temperamentu. Maijas Pļiseckas veidotie skatuves tēli ierakstīti pasaules baleta vēsturē.

Festivāla direktore Lita Beiris: “Maijas Pļiseckas vārds baleta pasaulē neprasa komentārus. Viņa ir leģenda, viena no 20. gadsimta izcilākajām baletdejotājām, kuras nevaldāmo enerģiju no skatuves zālē izjuta visi skatītāji. Ar lielu prieku un gandarījumu atklāšu foto izstādi, kas šai pavasarī pozitīvi iedvesmos ikvienu tās apmeklētāju!”

Izstādes kuratore, kinorežisore un scenāriste Laima Žurgina: “Starptautiskais Baltijas baleta festivāls vienmēr atdevis godu tiem baleta māksliniekiem, kas ar savu talantu un personību bagātinājuši un virzījuši tālāk profesionālo skatuves deju. Pasaules baleta vēsturē starp daudzām zvaigznēm dažas spīd īpaši spoži un pieder visai cilvēcei. Maija Pļisecka baleta mākslai ir neaizmirstamā misija!”

Laima Žurgina atzīst, ka tiem, kam bijusi laime redzēt Pļiseckas Mirstošo gulbi, Aisedoru, Karmenu vai Annu Kareņinu, fotogrāfijās fiksētie mirkļi atsauks atmiņā emocionāli pārdzīvoto. Tiem, kuri pārstāv atnākošās paaudzes, tā būs iespēja ieraudzīt baleta meistarības perfektākās virsotnes un sajust baleta valodu kā dzīvu, uzrunājošu, emocionāli daudzkrāsainu.

21. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls No klasiskas līdz avangardam norisināsies no 4. aprīļa līdz 4. maijam. Festivāla norises vietas: Rīga – Latvijas Nacionālā opera, Kongresu nams; Preiļi – Preiļu novada Kultūras centrs; Rēzekne – Latgales vēstniecība GORS; Ventspils – Ventspils teātra nams Jūras vārti, Cēsis – Vidzemes koncertzāle Cēsis; Valmiera – Valmieras kultūras centrs, Liepāja – koncertzāle Lielais dzintars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+