×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Baltijas ceļš turpinās kultūrā

Viabaltica

Vēl līdz sestdienai, 29. augustam, Liepājā turpināsies festivāls “Via Baltica”, jau piekto gadu priecējot skatītājus ar dažādiem kultūras notikumiem – izstādēm, koncertiem un mūzikas nodarbībām bērniem un vecākiem – un pulcējot mūziķus un māksliniekus no Baltijas valstīm.

Šonedēļ Liepājā ir iespēja apmeklēt divus festivāla koncertus. Ceturtdien, 27. augustā, plkst. 19 “Promenade Hotel” Hika zālē koncertprogrammā “Roks Baroks” izskanēs spēles un saspēles starp laikmetiem un žanriem Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Johana Halvorsena, Erki Svena Tīra, Vītauta Barkauska u. c. autoru darbos starptautiski pazīstamā lietuviešu kontrabasista Daniela Rubina stīgu kameransambļa atskaņojumā. Daniels Rubins ir koncertējis visā pasaulē kopā ar kamerorķestri “Kremerata Baltica”, “Camerata Klaipėda”, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, kā arī dažādos kamersastāvos. Arī – ar Gidonu Krēmeru, Juriju Bašmetu un Mario Brunello. Šajā koncertā būs iespēja klausīties arī lietuviešu mākslinieču – vijolnieces Židres Ovsjukaites un Ugnes Petruskaites – sniegumu. Savukārt sestdien, 28. augustā, plkst. 19 “Promenade Hotel” Hika zālē notiks koncerts “Lettonia”, kurā izskanēs izcilākie paraugi no latviešu kamermūzikas pirmsākumiem līdz mūsdienām daudzkārt godalgotu mūziķu sniegumā. Programmā – izcilāko latviešu mūzikas klasiķu darbi, sākot no Jāzepa Vītola un turpinot ar Imanta Zemzara, Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida, Jēkaba Mediņa, Pētera Vaska, Paula Dambja skaņdarbiem. Solisti – Dita Krenberga (flauta), Juris Žvikovs (klavieres), Inga Sunepa (čells). Festivāla noslēguma koncerts, kā aizvien, notiks Liepājas pludmalē, pieminot “Senās uguns nakti”, kad ap Baltijas jūru tiek iekurti ugunskuri, lai atgādinātu sev un citiem par Baltijas jūru, kas mums kopīga un sargājama. Koncertā ar savu virtuozo ģitārspēli uzstāsies Kaspars Zemītis, kopā ar stīgu kvartetu izpildot latviešu tautasdziesmu aranžējumus, Emīla Dārziņa skaņdarbus, Astora Pjacollas argentīniešu tango un daudz ko citu. Šis pasākums, kā iepriekšējos gadus, būs bez maksas, un aicināts būs ikviens.

Saistībā ar festivālu Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” un “Promenade Hotel” Hika un Vites zālēs līdz 6. septembrim apskatāma izstāde “Balta lapa”, kurā piedalās ap trīsdesmit jauno mākslinieku no visām Baltijas valstīm. Izstāde ir kā viņu refleksija par vēsturisko Baltijas ceļu 1989. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+