Kultūra
Mūzika

“Baltijas ceļu” godinot – daudzinājums brīvībai0

Publicitātes foto

Atzīmējot “Baltijas ceļa” 30. gadadienu, 24. augustā Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku dižkoncerts “Saule. Pērkons. Daugava”. Svētku koncertā izskanēs mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas iemīļotu izpildītāju sniegumā, bet koncertu atklās Mārtiņa Brauna jaundarbs.

Svētku koncertā piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, dziedātāji Ieva Akuratere, Matīss Akuraters, Ilze Grunte, Lorija Vuda, Rūta Muktupāvela, Julgī Stalte, Aija Andrejeva, Asnate Rancāne, Lauma Bērza, kā arī kori “Gaudeamus”, “Rasa”, “Cantus Fortis”. Koncerta programmu diriģēs Ivars Cinkuss. Ik dziesma izraudzīta kā simbolisks atgādinājums par Latvijai nozīmīgajiem notikumiem, idejām, vērtībām.

Leģendārais komponists Mārtiņš Brauns ir ne tikai koncerta nosaukumā ietvertās dziesmas “Saule. Pērkons. Daugava” autors, bet speciāli šim koncertam gatavo kādu pārsteigumu – jaunu skaņdarbu. Jauno kora dziesmu “Tavā laikā” komponists radījis, balstoties uz dzejoli, ko pēdējā īsziņā komponistam atsūtījis mūžībā aizgājušais režisors Uģis Brikmanis. Dziesmu izpildīs apvienotie vīru un sievu kori diriģenta I. Cinkusa vadībā.

Savukārt pazīstamais horeogrāfs Agris Daņiļevičs jau strādā pie deju priekšnesumiem, kas jāpielāgo dejai Daugavas krastā. Dejotāji izdejos fragmentus no deju kopas “Katvari” izrādes “No zobena Saule lēca”.

“Ar “Baltijas ceļu” sākās reāli procesi, mēs pierādījām pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi – būt brīviem. Tamdēļ koncertu redzu kā Brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas – latvieši, lietuvieši un igauņi – ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava – Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai,” stāsta koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne-Zālīte.

Režisore arī norāda, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots kopā ar saules gaitas noslēgšanos vakarā. Arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems, projektējot brīvdabas skatuvi, radīs ar arhitektūras vizuālajiem līdzekļiem skatu, kad saslēdzas dabas skaistums, dziesmu, mūzikas, deju skaistums svētku īpašā gaisotnē, kad gaisā virmo prieks, lepnums un mīlestība uz Latviju.

Likteņdārzs ir ainavu ansamblis Koknesē, Daugavas pussalā, netālu no Kokneses pilsdrupām, tas veidots pēc japāņu arhitekta Šunmjo Mosino projekta. Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei.

 

 

Koncerts “Saule. Pērkons. Daugava” 24. VIII 18.00 Likteņdārzā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10–20

LA.lv
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
VIDEO. Iznācis filmas “Jelgava 94” treileris. Pirmizrāde jau nākamnedēļ
2 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Jaunības aizlauztie spārni. Maijai Kreklei jauns romāns “Klusums izmisīgs”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Eiropas Kultūras mantojuma dienas – interesantāko notikumu izlase
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Zarnu infekcijas simptomi atklāti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem Siguldas pusē
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kad ārēji sakopies indivīds ver vaļā muti, nereti ir jābāž ciet ausis 2
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Spēcīgais vējš gandrīz nogāzis sastatnes deviņstāvu ēkai uz Liepājas centrālās ielas
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule un pūtīs spēcīgs vējš
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Baumanis piebremzē Nitišu, Rīgā fināls bez latviešiem
2 stundas