×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Baltijas Grāmatu svētkos nosauktas skaistākās Latvijas grāmatas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskajā Viļņas grāmatu tirgū 2015 vakar, 19. februārī paziņoti Baltijas grāmatu mākslas balvu laureāti. Par Latvijas skaistākajām grāmatām atzītas V. Svetlova “б/у / lietots / used” (izdevniecība “Orbīta”), Ingas Gailes “Vai otrā grupa mani dzird?” (“Liels un mazs”) un Gotharda Frīdriha Stendera ābeču faksimilizdevums (“Neputns”), portālam LA.lv pastāstīja grupas “Orbīta” sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.

Lietuvas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā starptautiskajā konkursā piedalījās grāmatas, kuras atlasītas nacionālajos konkursos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Tās vērtēja starptautiska žūrija, piešķirot balvas trīs izdevumiem no katras valsts.

Pie “Neputna” veidotā G.F.Stendera “Bildu ābices” faksimila ar komentāriem strādāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas vadītāja Ināra Klekere, literatūrzinātniece, profesore Māra Grudule, māksliniece Inese Hofmane, valodnieks, profesors Pēteris Vanags, grāmatu mākslas vēsturnieks, profesors Valdis Villerušs un Jelgavas tipogrāfija.

Ingas Gailes grāmatu bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?” ilustrējusi māksliniece Anete Melece, bet dzejnieka, fotogrāfa un mākslinieka Vladimira Svetlova dzejas krājumā “б/у / lietots / used” iekļauti autora dzejoļu oriģināli krievu valodā un to atdzejojumi latviešu un angļu valodā, kā arī autora un Annas Volkovas fotogrāfijas. Grāmatas kopējo dizainu veidojusi māksliniece Ieva Skuja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+