×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Baltijas Grāmatu svētku kultūras programma

BBF-14_CMYK_LAT

Piektdiena, 28.februāris

10.00–10.30 Izstādes atklāšana

Piedalās Latvijas Grāmatnieku ģilde, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Lietuvas vēstniecība Latvijā, BT1

10.30–11.00 Balvas “Grāmatizdevēju draugs” pasniegšana, Baltijas grāmatu mākslas konkursa laureātu apbalvošana

(Latvijas Grāmatizdevēju asociācija)

11.00–12.00 Vai sarkankoka paradīzē ir vieta krustā sistajam balodim?

Saruna ar lietuviešu literatūras grandu Vitautu Bubni un latviešu kino leģendu Jāni Streiču par Vitauta Bubņa “Krustā sisto balodi” un Vitauta Sirijos Giras “Sarkankoka paradīzi”. (Izdevniecība “Lauku Avīze”)

12.00–13.00 Pastāvēs, kas pārvērtīsies? jeb Jaunais kultūras kanons

Dialogs starp ekspertu izvērtēto un rekomendēto Kultūras kanonu Latvijas skolu jaunatnes skatījumā. Sarunu par nacionālo mantojumu, mūsu sabiedrības kultūras procesiem un vērtību daudzveidību vada Inese Pitkeviča.

(Latvijas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Socioloģijas un kultūrizglītības asociācija)

13.00–14.00 Līga Blaua. Laikmeta un cilvēka portretējums dzīvesstāstos

Līgas Blauas grāmata “Jānis Stradiņš. Ceļš cauri laikiem” ir guvusi plašu lasītāju atsaucību. Autore dalīsies iespaidos un atziņās par izcilo personību, kā arī dzimtu, kas iedvesmo. (Apgāds “Jumava”)

14.00–15.00 No Aspazijas un Raiņa līdz Gunāram Priedem

Personības spožums, literārā degsme, paliekoša vieta literatūras vēsturē. Literatūrzinātnieks, filoloģijas doktors Jānis Zālītis dalīsies pārdomās par Aspaziju un Raini. Mākslas zinātņu doktore Ieva Struka atklās diametrāli pretējos viedokļus par Gunāru Priedi, kas padara viņa personību daudz interesantāku un pievilcīgāku, jo kuru gan interesē nemainīgais “pozitīvais tēls”? (Apgādi “Jumava” un “J.L.V.”)

15.00–16.00 Latvietis un viņa peonijas

Tikšanās ar izcilo selekcionāru Aldoni Vēriņu. Viņš kopā ar žurnālistiem un peoniju audzētājiem Dzintru Jurēvicu un Raimondu Petrovski pastāstīs par šo krāšņo kultūru, šķirnēm, audzēšanu un atbildēs uz visiem ziedu mīļotāju jautājumiem. (LU Akadēmiskais apgāds)

16.00–17.00 Zvaigznes detektīvu kluba sanākšana un Daces Judinas romāna “Mēnesis pie jūras” atvēršanas svētki

Tikšanās ar grāmatas autori un jauno detektīvu – aktieri Andri Buli. Vasarīgs džezs. Mēģinājums atminēt mīklu, ko uzdod notikumi kādā mūsdienīgā SPA viesnīcā un sens raganas lāsts. (Apgāds “Zvaigzne ABC”)

17.00–18.00 Es atnākšu pie visiem, kas gaida mani

Jaunais evolūcijas posms un sūtības institūts.Video materiāli. Mūsu apziņas līmenis un senās mācības būtība. Grāmatas, kas palīdz dievišķās apziņas celšanā.  (Apgāds “Sol Vita”)

Sestdiena, 1.marts

10.15 Grāmatas degustācija  Evelīna Grava “Izkoptais ļaunums”

Ieskats Rīgas Improvizācijas teātra performancē. “Grāmatas degustācijā” būs iespēja nogaršot radošas idejas, ko smelties grāmatā “Izkoptais ļaunums”, nomalkot humora garšu, izglītoties dažādu grāmatu ingredientos, baudīt ­aktieru sniegumu un piedzīvot neaizmirstamas emocijas. (“Creative Global Company”)

11.00–12.00 Es dzīvoju Latvijā

Vita Štelmahere kopā ar neparasto kaķi Pogu un čau-čau šķirnes suni Rafi jaunākos grāmatu lasītājus vedīs aizraujošā piedzīvojumā pa interesanto un jauko cilvēku zemi – Latviju, savukārt rakstnieks Viks uzburs sajūtām bagātu džungļu vidi, Uldis Auseklis iepazīstinās ar Runci Franci un viņa piedzīvojumiem. (Apgāds “Jumava”)

12.00–13.00 Klaidoņi Rīgā

Ceļotāji – pakojiet somas un sarosieties dzīves krāsainībai! Ar Jums kopā stundas garumā būs ikgadējā Klaidoņa saieta pārstāvji – Pēteris Strubergs, Bruno Šulcs, Valdis Brants, Džeimss Krogzemis, Andrejs Hansons. Klātesošajiem atklās noslēpumus, kā sajust ceļojumu burvību plašajā pasaulē. Pasākuma vadītājs: aktieris Rolands Rolands. (Apgāds “Jumava”)

13.00–14.00 Muzikoloģes Daigas Mazvērsītes grāmatas Elga Īgenberga. Dzīves riču raču. Latviešu estrādes dzimšana atvēršanas svētki

Par mūziku, vēsturi un dzīvi sarunāsimies ar grāmatas autori un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. (Apgāds “Zvaigzne ABC”)

14.00–15.00 Latvijas vēstures likteņgrieži amerikāņu rakstnieka Viljama Bērtona Makornika skatījumā – grāmatas “Ļeņina harēms” atvēršana un tikšanās ar autoru

Romānā stāstīts par 20. gs. Latvijas vēstures trauksmaināko laiku no 1905. līdz 1941. gadam, atklājot to caur baltvācu aristokrāta Viktora Rūka piedzīvojumiem. Galvenā varoņa identitātes meklējumi sakrīt ar laiku, kad gan Vācija, gan Krievija deva falšus solījumus Latvijai. Grāmatas autors ilgāku laiku ir dzīvojis Latvijā un Krievijā, apguvis krievu valodu, vērojis cilvēkus un viņu paradumus, pētījis vēstures avotus un vācis materiālus. Romānā rakstnieks parāda ne vien latviešu traģēdiju, bet arī viņu diženumu. (Apgāds “Zvaigzne ABC”)

15.00–16.00 Sievietes vēstures un likteņu griežos

Krievijas lasītāju simpātiju balvas ieguvēja Marina Stepnova par romānu “Lazara sievietes” un daudz ko citu. (SIA “Jānis Roze”)

16.00–17.00 Literatūras balvu ieguvēji 2013. gadā. Dzejas meistarklase

Ieskats Latvijas Literatūras gada balvas ieguvējas Dainas Sirmās dzejoļu krājumā “Kailsals” un Ojāra Vācieša literārās prēmijas ieguvējas Amandas Aizpurietes dzejoļu krājumā “Turp”. Piedalās gan autores, gan Ronalds Briedis, Jānis ­Vādons un Mārtiņš Sirmais. (Apgāds “Pētergailis”)

17.00–18.00Es ieiešu jūsu svētnīcās un darbošos caur jums

Tatjana Mikušina un viņas grāmatu “Jēzus” un “Māte Marija” apskats. Video materiāli par šīm tēmām. (Apgāds “Sol Vita”)

Svētdiena, 2.marts

11.00–12.00 Iepazīstieties – Leļļu pasaules goda pilsonis!

Tuvojoties Latvijas Leļļu teātra 70. dzimšanas dienai, iznāk Alda Linē monogrāfija “Leļļu pasaules goda pilsonis” – līdz šim apjomīgākais pētījums par leģendārā mākslinieka Pāvila Šenhofa dzīvi un daiļradi. Par P. Šenhofu un Leļļu teātri diskutēs Aldis Linē, režisore Vija Blūzma un teātra kritiķe Rūta Petrauska. Īpaši bērniem – fragmenti no leģendārām Leļļu teātra izrādēm. (Apgāds “Neputns”)

12.00–13.00 Ingmāra Līdakas grāmatas “Zoodārzs manā pagalmā” atvēršanas svētki

Putni, zvēri un radinieki jeb dzīvā daba mums visapkārt. (Apgāds “Zvaigzne ABC”)

13.00–14.00 Zīmolam Jānis Roze – 100

Mazāk zināmi un sen piemirsti fakti no uzņēmuma vēstures (SIA “Jānis Roze”)

14.00–15.00 E-grāmatnīcas Las.am video prezentācija

Grāmatas – vienmēr tavā viedtālrunī, planšetdatorā vai datorā, tikai dažu klikšķu attālumā. Nedaudz arī par to, kā lietot e-grāmatas. Sabiedrībā pazīstamu cilvēku pieredze ar grāmatu dažādos formātos. (E-grāmatnīca “Las.am”)

15.00–16.00 Kā īstenot Jaunā gada apņemšanās?

Katra diena ir kaut kā jauna sākums, tāpēc padomus varēsim smelties dažādām dzīves jomām. Inese Ziņģīte un Visvaldis Bebrišs dalīsies padomos, kā piekopt aktīvu dzīvesveidu un būt veselam, psihoterapeits Aivis Dombrovskis sniegs padomus, kā īstenot savus kvēlākos sapņus, un praktiskiem darbiem noderēs Māras Kilēvicas padomi dārzkopībā. (Apgāds “Jumava”)

Visas trīs izstādes dienas — Grāmatu apmaiņas punkts (Latvijas Grāmatnieku ģilde, Rīgas Centrālā bibliotēka, Latvijas Nacionālā bibliotēka)

berniem_augsha1

MILLILI – bērnu izklaides istaba!

Pirmoreiz grāmatu svētkos darbosies izklaides istaba bērniem MILLILI. Tur būs iespēja tikties ar grāmatu autoriem, ilustratoriem, pielikt roku grāmatas tapšanā un iejusties detektīva lomā! Jūs gaidīs Millili, Kaskabatis, Grāmatu tārpiņš, pele Džeronīmo Stiltons, Auniņš Šons un Kaķis, lai jautri pavadītu laiku un baudītu svētkus kopā ar grāmatu veidotājiem un izdevējiem!

Piektdiena, 28. februāris

Nāc uz bērnu istabu MILLILI – krāso, zīmē, lasi grāmatas, fotografējies! Piedalies spēlē “Grāmatu detektīvs” un laimē balvas!

Sestdiena, 1. marts

11.00-12.00

Lasi un spēlējies kopā ar The Puppet Company Limited roku lellēm. Pasākumu organizē grāmatu veikals “Jānis Roze”.

12.00-13.00

Ādažu Mākslas un mūzikas skolas bērni un pedagogi aicina uz divu jaunu grāmatu atvēršanas svētkiem. Uz zīda audekla veidosim gleznu, kas, iespējams, tiks izmantota kādā no nākamajām grāmatām. Pasākumu organizē izdevniecība “Literārā brālība”.

13.00-14.00

Vai Rīga jau gatava? Lasījums no Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” un Rīgas kartes zīmējumu/ rīmējumu darbnīca. Kādu Rīgu radītu Tu, kamēr pieaugušie neskatās? ZvēRīgu? SupeRīgu? Vai varbūt mieRīgu? Pasākumu vada grāmatas autore Luīze Pastore, organizē izdevniecība “Neputns”.

14.00-15.00

Vai Tu zini kā top krāsojamā grāmata? Nāc un radi savus zīmējumus kopā ar mākslinieci Lindu Kukari -Aldersoni. Pasākumu organizē izdevniecība “SIA J.L.V.”

15.00-16.00

Uz tikšanos aicina rakstnieki Juris Zvirgzdiņš, Ieva Samauska un Māris Rungulis. No lāča Eliota Amerikā un lauku Amariļļa līdz “mīļajai učenei”. Jāņa Baltvilka un Aleksandra Čaka balvu laureāta Jura Zvirgzdiņa grāmatu gads. Pasākumu organizē izdevniecība “Pētergailis”.

16.00-17.00

Pēc kārtīgas lasīšanas — kārtīgi jāizstaipās! Bērnu jogas pasniedzēja Liene Bodnare rādīs, kā izstaipīties un izlocīties pēc ilgas sēdēšanas skolas solā vai ilgas lasīšanas! Pasākumu organizē “Labo Sajūtu Laboratorija”.

Svētdiena, 2. marts

11.00-12.00

Uz “Tupelīšu balli” ielūdz grāmatas autore Maija Laukmane un māksliniece Antra Auziņa. Nopietnas un jautras darbošanās ar un ap “tupelītēm”, “kurpītēm”, “čībiņām”. Pasākumu organizē izdevniecība “Annele”.

12.00-13.00

Nav neviena ungāru bērna, kurš būtu audzis bez Āgnešas Bālintas grāmatu varoņiem vai arī vērojis tos uz ekrāna. Pateicoties Elgas Sakses tulkojumam, tagad šīs grāmatas varoņus varēs iemīlēt arī latviešu bērni. Fragmenta lasījums no stāsta “Vējainā ģimene”. Pasākumu organizē izdevniecība “Jumava”.

13.00-14.00

Jautras idejas brīviem brīžiem visai ģimenei sadarbībā ar mammamuntetiem.lv. Pasākumu organizē izdevniecība SIA J.L.V.

14.00-15.00

Rīgas skolēnu pils akordeonistu ansamblis “Opuss”, vadītāja Karolīne Vancāne. Mūs priecēs akordeonisti Georgijs Kastorskis, Marija Adijāne, Valērija Novaka, Aleksejs Pavlovs.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+