×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Baltijas jaunieši dosies ekspedīcijā uz Sibīriju (1)

Foto: Latvijas Okupācijas muzejsFoto: Latvijas Okupācijas muzejs

"MIsija Sibīrija" jaunieši 2014. gada ekspedīcijā.

No šodienas līdz 1.augustam 16 jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dosies ekspedīcijā uz Sibīriju, Tomskas apgabalu, aģentūru LETA informēja Latvijas Jaunatnes padomē (LJP), kas organizē Latvijas jauniešu dalību pasākumā.

Tajā atbilstoši savām spējām jaunieši sakops trimdas apbedīšanas vietas un tiksies ar vietējiem lietuviešiem, latviešiem un igauņiem, kas joprojām dzīvo Sibīrijā.

Atgriežoties no Sibīrijas, ekspedīcijas komanda piedalīsies dažādos pasākumos, lai dalītos savos iespaidos par ekspedīciju, atmiņās par notikumiem, kas visvairāk palikuši prātā, un iepazīstinātu ar projekta laikā veiktajiem darbiem.

Kā skaidro pasākuma organizatori, “Misija Sibīrija” ir jaunatnes pilsoniskās un patriotiskās audzināšanas projekts, kurā jauniešu ekspedīcijas no Lietuvas dodas sakopt Sibīrijā novārtā atstātos izsūtīto un politiski ieslodzīto lietuviešu kapus, kā arī satiekas ar lietuviešiem, kuri tur joprojām dzīvo. Lietuvā projekts ir guvis ļoti lielu popularitāti no jauniešu puses, un to atbalsta Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, UNESCO Lietuvas nacionālā komisija, Lietuvas Jaunatnes padome, dažādas Lietuvas valsts institūcijas un Lietuvas mediji.

Šogad Lietuvā tikuši iesniegti gandrīz 800 jauniešu pieteikumi dalībai ekspedīcijā. “Lai sekmētu Latvijas jauniešu patriotisko audzināšanu, šādām iniciatīvām ir jāsniedz atbalsts valsts līmenī, lai nākamgad būtu iespējams iesaistīt lielāku jauniešu grupu no Latvijas,” uzsver LJP prezidents Emīls Anškens.

Projektu “Misija Sibīrija 2015” īsteno nodibinājums “Jauniems”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas labi,
    vai uz Iļbekova ciemu (kapiem) arī ieplānots braukt?
    Kur var redzēt maršrutu?

Draugiem Facebook Twitter Google+