×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Baltijas jūrā atrasta, iespējams, vecākā vēstule pudelē (3)

Foto: Internationales Maritimes Museum HamburgFoto: Internationales Maritimes Museum Hamburg

Pagājušajā mēnesī vācu zvejas kuģis, tralējot Baltijas jūras ūdeņos, izvilka no ūdens brūnu alus pudeli, kurā izrādījās negaidīts atradums – 1913. gadā rakstīta vēstule, raksta portāls livescience.com.

Pirms vairāk nekā simts gadiem, 1913. gada 17. maijā, jauns vācietis vārdā Ričards Placs ielika zīmīti brūnā alus pudelē un tad pārgājien laikā iemeta to jūrā. Maiznieka dēls Placs pat nenojauta, ka viņa vēstule tikpat kā neskarta pārdzīvos divus pasaules karus, Lielo depresiju un Auksto karu – nemaz nerunājot par veselu gadsimtu negantu ziemu ar okeāna vētrām. Portāla aptaujātie eksperti tic, ka tā varētu būt vecākā vēstule pudelē – vismaz ar neskartu saturu.

Pētniekiem izdevās atrast rakstītāja mazmeitu, 62 gadus veco Angelu Erdmani, kura nekad nav sastapusi savu 1946. gadā mirušo vectēvu. “Tas bija gandrīz neticami,” portāls citē Erdmani brīdī, kad viņa saņēma pudeli. “Tas bija ļoti aizkustinošs brīdis. Asaras ritēja man pār vaigiem.”

Placa pudele pievienosies citiem retiem atradumiem, tādiem kā amerikāņu ledāju pētnieka Pola Volkera 1959. gadā rakstītā vēstule pudelē, ko viņš bija atstājis zem akmeņu grēdas Kanādai piederošajā Arktikas daļā.

Iepriekšējais šāda atraduma vecuma rekords pieder pudelei, kas iemesta ūdenī 1914. gadā pētnieciska eksperimenta ietvaros. To pie Skotijas krastiem atrada 2012. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. LAIMIGA MAZMEITA

  2. Mjā, iemest jūrā alus pudeli bez alus, ir šausmīgi melns jociņš !

  3. japaanaa vai kjiinaa bija 150 gadus veca veestule atrasta, vakar vai shodien lasiju!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+