×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Baltijas jūrā notiks NATO organizētas cilvēku meklēšanas un glābšanas mācības (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

22.aprīlī Baltijas jūras neitrālajos ūdeņos notiks NATO Jūras spēku pavēlniecības organizētās starptautiskās cilvēku meklēšanas un glābšanas mācības “Dynamic Mercy 2015”, kurās pilnveidos starpvalstu vienību un personālsastāva sadarbību, veicot plaša mēroga cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā, informē Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Mācības vadīs Zviedrijas Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (JRCC Sweden) un tajās piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas bruņoto spēku vienības, iesaistot četrus kuģus, trīs helikopterus un vienu lidmašīnu.

Latviju tajās pārstāvēs Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga), divi flotiles patruļkuģi un Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopters.

Mācības noritēs divas daļās un ar atšķirīgiem scenārijiem.

Vienu no tām vadīs MRCC Rīga. Šajā scenārijā tiks imitēta divu kuģu sadursme, kuras rezultātā vairāki cilvēki (manekeni) atradīsies ūdenī. Ar helikoptera palīdzību cietušie tiks izcelti no ūdens un nogādāti drošībā uz kuģa. Negadījuma vieta ir Baltijas jūras neitrālajos ūdeņos – aptuveni 65 jūras jūdžu attālumā no krasta starp Liepāju un Jūrmalciemu.

Mācību otro daļu vadīs Lietuvas centrs MRCC Klaipēda, pilnveidojot iemaņas situācijā, kad virs jūras noticis gaisa kuģa negadījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tu varētu būt pazaudējamais.

  2. Tad jau vispirms vajadzētu kādu cilvēku pazaudēt Baltijas jūrā….ko tur pa velti bezjēgā meklēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+