Kultūra
Mūzika

Baltijas jūras koru konkursa Grand Prix finālā – arī Latvijas koris 16

Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē, 22.-24. septembrī, ar Jūrmalas pilsētas atbalstu no astoņām valstīm. Pēc pirmās dienas rezultātiem par konkursa Grand Prix svētdien, 24. septembrī, cīnīsies pieci kori – vīru koris “Svanholm Singers” (Zviedrija); jauktais koris “New Dublin Voices” (Īrija); jauktais koris “Harlanda Chamber Choir” (Zviedrija); Emīla Dārziņa jauktais koris (Latvija); Koper mūzikas skolas meiteņu koris (Slovēnija).

Konkursa fināls, Noslēguma koncerts ar vokālās grupas “Framest” piedalīšanos un Apbalvošanas ceremonija no plkst. 11 tiks translēts tiešraidē Latvijas Radio 3 programmā Klasika ar muzikologu Intas Pīrāgas un Dāvja Eņģeļa komentāriem, savukārt kanālā RigaTV 24 tiešraidi komentēs komponiste un diriģente Laura Jēkabsone un dziedātājs un vokālais pedagogs Mārtiņš Zvīgulis.

Finālistu priekšnesumi būs klausāmi no plkst. 11 līdz 12.45, tam sekos Noslēguma koncerts ar grupas Framest piedalīšanos un Apbalvošanas ceremonija (ap plkst. 13.15).

Konkursantu sniegumu vērtē starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs ir koru un orķestru diriģents Bredijs Olreds (Brady Allred) no ASV, kas ar saviem kolektīviem guvis daudzas spožas uzvaras konkursos, bieži uzstājas kā viesdiriģents festivālos, pasniedz meistarklases un ir žūrijas loceklis daudzos starptautiskos koru konkursos.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: Grand Prix jeb 1. vietas ieguvējs saņems īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu; 2. vieta – 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vieta – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Innocent Coffee Labākā diriģenta balva (500 eiro), Musica Baltica Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Laima Skatītāju simpātijas balva.

Ieeja pasākumos – bez maksas. Uz Noslēguma koncertu ieejas kartes jāizņem Biļešu Paradīzes kasēs, vietu skaits ierobežots.

Galerijas nosaukums

LA.lv