×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2018
Drukāt

Baltijas jūras salā atrasti leģendāra vikingu karaļa dārgumi (5)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Arheologi amatieri Baltijas jūrā izvietotajā Rīgenes salā (Vācija) atraduši vikingu dārgumus, kuri piederējuši leģendārajam Haraldam I Zilzobim, vēsta “Science Alert”.

Atklājumu izdarījis 13 gadus vecais Lūks Malašņičenko un viņa skolotājs Renē Šēns – valsts arheoloģijas centra brīvprātīgie. Ar metāldetektoriem viņi atklājuši sudraba monētu, kura, kā vēlāk noteica profesionāļi, nākusi no dāņu vikingu galvaspilsētas Hedebijas, kas atrodas mūsdienu Šlēzvigas-Flensburgas pavalstī.

Ierēdņi lūguši arheoloģijas entuziastiem nevienam nestāstīt par atradumu, iekams nebūs veikti izrakumi. Triju mēnešu laikā izpētīta 400 kvadrātmetrus liela platība, kurā atrastas pērles, kaklarotas, piespraudes, gredzeni un aptuveni 600 monētu. Senākās datētas ar mūsu ēras 714. gadu, bet jaunākās – ar 10. gadsimtu, karaļa Haralda I Zilzobja valdīšanas laiku.

Zinātnieki uzskata, ka pazaudētie dārgumi glabājušies pie vikingu valdnieka, kad viņš bēga uz mūsdienu Pomerāniju – teritoriju Vācijas austrumos pie Baltijas jūras. Pēc vēsturnieku versijām, bēdzis viņš dēla izraisītas sacelšanās dēļ, un miris aptuveni gadu vēlāk.

Haralda I laikā Dānija pieņēma kristietību, tādējādi uzlabojot attiecības ar Romas impēriju, turklāt tas viņam arī ļāva apvienot dāņu valstiņas vienotā valstī. Starp citu, tehnoloģija “Bluetooth” tā nosaukta tieši par godu Haralda I diplomātiskajiem panākumiem, bet Haralds iesauku ieguvis tumšā priekšzoba dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  …. Baltijas jūrā izvietotajā Rīgenes salā…
  Kurš nelietis to izdarīja? Sala taču bija jāizvieto Ziemeļu jūrā!
  Ja nopietni, kas notiek ar mūsu valodu un latvijciem?

 2. Vai tad Romas Impērija tajā laikā vēl pastāvēja?

 3. Ka nu ikvienam ir skaidrs,kapa lidzi neko nepanemsi,i Skele i Slesers ,i Godmanis un parejie mahinatori!

 4. Joske no Burkānciema Atbildēt

  Vai viņš gadījumā nebija viens no tēliem seriālā Vikingi?

Draugiem Facebook Twitter Google+