×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. decembris, 2012
Drukāt

Baltijas jūras ziemeļu piekrastē izveidojies līdz 25 centimetriem biezs ledus

ledlauz212

Botnijas līča ziemeļu piekrastē izveidojusies 10-25 centimetrus bieza ledus sega, liecina Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta apkopotie dati.

Šeit darbu sākuši divi Somijas ledlauži. Pārējā Baltijas jūrā ledlaužu palīdzība nav nepieciešama, jo ledus ir vēl tikai citviet Botnijas līča piekrastē un vietām Somu līča piekrastē, kur tā biezums nepārsniedz 5-10 centimetru.

Rīgas jūras līcī ledus nav un tā veidošanās tuvākajā laikā nav gaidāma, izņemot vietām piekrastē. Ūdens temperatūra Latvijas piekrastē ir vidēji +1..+4 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Baltijas jūras dienvidu un centrālajā daļā vēl ir līdz +7 grādiem silts ūdens.

Latvijā ledus sega izveidojusies dīķos un mazos ezeros, aizsalst arī lielāki ezeri un upes. Vairākās upēs vērojama vižņu iešana. Hidrologi prognozē, ka tuvākajās diennaktīs gaidāma intensīvāka vižņu iešana. Vižņi uzkrāsies un sāks blīvēties pie aizsalušo posmu malām, tā rezultātā ūdens līmenis augšpus sablīvējumiem paaugstināsies, bet lejpusē – pazemināsies.

Lai gan uz ledus jau manīti zemledus makšķernieki un bērni, kas spēlē hokeju, glābēji atgādina, ka ledus ir plāns un atrasties uz tā ir ļoti bīstami.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+