×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Baltijas kopražojuma filma izpelnījusies atzinību festivālā Spānijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baltijas valstu kopražojuma filma “Lomu spēles” izpelnījusies atzinību Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā, aģentūru BNS informēja Nacionālā kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Filmas pasaules pirmizrāde notika 19. septembrī prestižajā Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā, kur filma saņēma publikas ovācijas.

Baltijas valstu kopražojuma filma “Lomu spēles” tapusi, sadarbojoties “Studijai Lokomotīve” no Latvijas, “Amrion” no Igaunijas un “Studio Uljana Kim” no Lietuvas. Ar šo filmu pilnmetrāžas formātā daudzsološi debitē Igaunijas jaunais režisors Vallo Tomla.

Sansebastianas filmu festivāls ir viens no svarīgākajiem notikumiem kino pasaulē un norisinās septembra otrajā pusē.

“Mēs cerējām, ka izdosies pārsteigt festivāla auditoriju, kaut vai tāpēc, ka spāniski runājošās pasaules svarīgākajā festivālā igauņu valoda būs kas nebijis. Taču publikas reakcija izrādījās pārsteigums mums pašiem – pārpildītā zāle sveica filmu ar ovācijām, un jautājumu/atbilžu sesija turpinājās vēl kinoteātra foajē jau krietni pēc filmas beigām” – par filmas pirmizrādi stāsta kopproducents no Latvijas puses Roberts Vinovskis.

Filma “Lomu spēles” kļuvusi par vienu no programmā “New Directors” iekļautajām filmām, kas sacenšas par galveno balvu “Kutxa New Directors Award”. Kopumā šajā programmā tiek izrādītas 16 jauno režisoru pirmās vai otrās spēlfilmas, pārstāvot plašu valstu spektru – sākot no Spānijas, Argentīnas un Čīles līdz pat Francijai, Vācijai, Dienvidkorejai un Ķīnai. Par programmas galveno balvu, 50 000 eiro, lemj starptautiska piecu cilvēku žūrija itāļu rakstnieka un filmu festivālu programmu veidotāja, Lokarno filmu festivāla mākslinieciskā direktora Karlo Šatriāna vadībā.

“Tas, ka filma atlasīta tik nozīmīgam festivālam, mums ir liels pagodinājums. Pats fakts, ka Baltijas filma ir iekļauta tik respektablā programmā, ir sasniegums gan Igaunijas, gan visas Baltijas kino industrijai,” saka filmas producente Rīna Sildosa.

Lomu spēles kļuvusi par pirmo filmu no Igaunijas, kas atlasīta izrādīšanai prestižajā kinofestivālā, taču “Studijai Lokomotīve” un “Studio Uļjana Kim” no Lietuvas šī būs jau otrā starptautiskā pirmizrāde Sansebastianā – 2013.gadā šai pašai programmai tika atlasīta filma “Spēlmanis”, kas tapusi kā Latvijas un Lietuvas kopražojums. Savukārt iepriekš Latvijas vārdu Sansebastjanas festivāla vēsturē spoži ierakstījusi Herca Franka dokumentālā filma “Reiz dzīvoja septiņi Simeoni”, kas 1991.gadā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma.

Psiholoģiskajā drāmā “Lomu spēles” galvenās lomas atveido Mirtela Pohla, Prīts Veigemasts, Mēliss Remmelds un Mari Abela. Montāžas režisors ir Danielius Kokanauskis no Lietuvas. Mūzikas komponists filmai ir Kārlis Auzāns.

Filma tapusi ar Latvijas Nacionālā Kino centra, prestižā Eiropas Padomes kino nozares atbalsta fonda “Eurimages”, MEDIA programmas, Igaunijas Filmu institūta, Igaunijas Kultūras dotāciju fonda un Lietuvas Kino centra finansiālo atbalstu.

Lomu spēles pie skatītājiem Latvijā nonāks šā gada nogalē, tās pirmizrāde notiks Rīgas starptautiskajā festivālā “Riga IFF” – 21.oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+