×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. septembris, 2016
Drukāt

Baltijas koru konkursa finālam izvirzīti trīs Latvijas kori

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa finālam izvirzīti trīs Latvijas kori, kā arī pa korim no Somijas un Čehijas, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

No 24. līdz 25. septembrim Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, norisinās jauns notikums Latvijas koru mūzikā – Pirmais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kas kūrortpilsētā sapulcinājis simtiem dziedātāju no Somijas, Čehijas, Francijas, Zviedrijas, Slovēnijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Pirmajā dienā konkursantiem bija jāizpilda obligātā un izvēles programma. Pēc pirmās dienas rezultātiem finālam izvirzīti pieci kori – jauniešu koris “Ondrašek” (Čehija, diriģents Jozefs Zaičeks), sieviešu koris “Timotei” (Somija, diriģente Annele Julena) un visi Latvijas kori, kas piedalījās konkursā – sieviešu koris “Balta” (diriģente Māra Marnauza), Latvijas kultūras akadēmijas jauktais koris “Sola” (diriģents Kaspars Ādamsons) un jauniešu koris “Balsis” (diriģents Ints Teterovskis). Konkursa žūrijas darbu vada komponists Pēteris Vasks, bet žūrijā darbojas Tomass Volls (Igaunija), Vitauts Miškinis (Lietuva), Aleksandrs Beneto (Francija) un Džons Galeja (Malta). Konkursa GRAND PRIX fināls un vokālās grupas Latvian Voices koncerts notiks 25. septembrī plkst.11:00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

“Konkursu žūrijās piedalos ļoti reti, bet šoreiz nevarēju palikt vienaldzīgs – atsaucos mākslinieciskā vadītāja Jāņa Ozola enerģijai un nolēmu palīdzēt viņa sapņa realizācijai. Žūrijas vērtējumi šajā konkursā tiek likti četrās kategorijās – kora tehniskā izpildījuma spējas, programmas sarežģītības pakāpe, snieguma mākslinieciskā kvalitātē un kopiespaids. Mūsu, žūrijas locekļu, lielākais izaicinājums – būt pēc iespējas objektīviem. Un tas nav viegli, jo kad cilvēki dzied, viņi dāvā prieku sev un klausītājam,” stāsta žūrijas priekšsēdētājs, komponists Pēteris Vasks.

“Pirmo reizi esmu Latvijā, kaut gan labi zinu jūsu koru augsto kultūru. Latvijai jābūt lepniem par šo notikumu, kurš pulcējis tik dažādus amatierkorus. Katram korim ir sava krāsa un unikalitāte, lielākā daļa pārsteidz ar lielisku izpildījumu. Žūrijas darbs nav viegls, bet tajā pašā laikā sniedz milzīgu gandarījumu par to, ko mēs redzam un dzirdam,” pauda žūrijas loceklis, kordiriģents Džons Galeja.

24. un 25. septembrī konkursa norisei tiešraidē būs iespējams sekot Latvijas Radio programmas Klasika un Rīga TV24 ēterā un mājaslapā. Televīzijas tiešraidē konkursa norisi vadīs TV sejas Lelde Lietaviete un Aivis Ceriņš, bet konkursantu sniegumu komentēs īpaši profesionāli eksperti – kordiriģente un vokālās grupas “Latvian Voices” dalībniece Laura Jēkabsone un diriģents Māris Sirmais. Radio Klasika ēterā komentārus sniegs Inta Pīrāga un Edgars Raginskis.

Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas (Grand Prix – 3500 eiro un īpaši radītu uzvarētāju kausu, 2. vieta – 2000 eiro, 3. vieta – 1000 eiro). Naudas balvas paredzētas arī Labākajam diriģentam un par Labāko obligātā skaņdarba interpretāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+