×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

”Baltijas kosmopolītiskais stūrakmens” (2)

LonelyPlanet

Pasaules lielākais ceļvežu izdevējs “Lonely Planet” Rīgu ierindojis 4. vietā 2014. gadā ieteicamo tūrisma galamērķu sarakstā. Tas ir gan Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas efekts, gan arī Latvijas valsts ie-stāžu sadarbības ar minēto ceļvedi iznākums, norāda Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs.

Ceļveža interneta vietnē, kurā uzskaitīts 2014. gadam ieteikto pilsētu saraksts, pie Rīgas atzīmēts: ”Atrodoties lielo impēriju, kas rakstīja Eiropas sarežģītās vēstures lappuses, krustcelēs, Rīga gadsimtiem bija stratēģiskā ass svarīgu zemju aneksijas procesā, līdz kopā ar ”dzelzs aizkara” nolaišanos nonāca aizmirstībā. Šobrīd, pēc diviem brīvības gadu desmitiem, ar atjaunotu Latvijas galvaspilsētas statusu Rīga atkal atgūst tās pelnīto Baltijas kosmopolītiskā stūrakmens nosaukumu.” “Lonely Planet” slavē ”simtiem” atjaunoto pilsētas ēku, īpaši jūgendstila, fasādes un arī Rīgas kulināro pusi – pēdējos gados dažādas ”hipsterīgas” kafejnīcas un mājīgas vakariņotavas esot pārņēmušas pilsētas centru gluži ”kā meža ugunsgrēks”. Ceļveža apskatnieks uzsver, ka Eiropas kultūras galvaspilsētu Rīga ir pelnījusi jau sen.

”Visā ceļvežu pasaulē “Lonely Planet” sevi pozicionē kā ceļvedis, kas meklē kaut ko jaunu, īpašu, ne gluži komercializētu un masu tūrismam domātu. Tas ciena savu patērētāju,” komentē Slokenbergs, atzīstot, ka Rīgas iekļūšana ieteicamo sarakstā neapšaubāmi ir pagodinoša. Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Agnese Lūse skaidro, ka ieteicamos galamērķus noteikuši nozares eksperti, autori, redaktori, blogeri un tvītotāji un Rīga pati šai lietā nav nekādu iniciatīvu izrādījusi. Pilsētas Attīstības komitejas priekšsēdētājs un Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes loceklis Maksims Tolstojs pauda gandarījumu par tik augstu Rīgas novērtējumu, īpaši, ja tas nāk no tūrisma jomas profesionāļu puses, kas starp daudzām citām pasaules pilsētām pamanījuši Rīgu un novērtējuši ”tās lielisko vidi, atmosfēru, kvalitatīvo piedāvājumu”.

“Lonely Planet” 2014. gada apmeklējumam 
ieteicamo pilsētu tops


1. Parīze (Francija),

2. Trinidāda (Kuba),

3. Keiptauna (Dienvidāfrika),

4. Rīga (Latvija),

5. Cīrihe (Šveice),

6. Šanhaja (Ķīna),

7. Vankūvera (Kanāda),

8. Čikāga (ASV),

9. Adelaida (Austrālija),

10. Oklenda (Jaunzēlande).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es lepotos vairāk, ja Rīga būtu latviskāka.

Draugiem Facebook Twitter Google+