Latvijā
Sabiedrība

Baltijas labākā vīnziņa godu iegūst Latvijas pārstāvis0

Publicitātes foto

Rīgā aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā Baltijas labākā vīnziņa konkursā “Vana Tallinn Grand Prix 2019” triumfēja Latvijas pārstāvis Kaspars Reitups, aiz sevis otrajā vietā atstājot vīnzini Ketri Leis no Igaunijas, LA.lv informēja konkursa rīkotāji.

Labāko vīnziņu trijniekā iekļuva vēl viens Latvijas pārstāvis Ņikita Zaičenkovs, kurš sacensībās izcīnīja godpilno trešo vietu. Bet par labāko jauno vīnzini Baltijā šogad tika atzīts Kristijonas Valančiūnas no Lietuvas.

“Uzdevumi šī gada konkursā, īpaši pusfinālā, bija ļoti grūti un konkurenti – spēcīgi, tāpēc būt atzītam par uzvarētāju ir liels gods.

Konkursa fināls bija ļoti dinamisks, taču bija disciplīnas, kurās nācās demonstrēt arī ikdienas darba iemaņas – komunikāciju un saskarsmi ar viesiem, tāpēc laiks uz skatuves sagādāja lielu baudu un burtiski lidoja. Konkursam nopietni gatavojos un ir liels prieks, ka tas ir atmaksājies. Mans nākamais lielais mērķis ir Latvijas pārstāvēšana Eiropas čempionātā 2020. gadā Kiprā,” saka Kaspars Reitups.

Savukārt konkursa žūrijas loceklis, kā arī Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis atzīmēja, ka ik gadu konkursa latiņa tiek celta arvien augstāk gan konkursa norises, gan dalībnieku sagatavotības līmeņa ziņā. “Nav šaubu, ka Baltijas vīnziņi šobrīd spēj līdzvērtīgi konkurēt gan ar profesionāļiem tradicionālajās vīna valstīs Spānijā, Francijā un Itālijā, gan pasaules vīnzinības čempionātos,” viņš sacīja.

Baltijas valstis konkursā bija pārstāvētas ar trim pretendentiem no katras valsts, papildus bija pieaicināti konkursanti no Dānijas, Zviedrijas un Polijas.

Konkurss ilga divas dienas, un to laikā vīnziņiem bija jādemonstrē iemaņas un zināšanas teorētisko un praktisko uzdevumu pārbaudījumos. Baltijas labākais vīnzinis tika izvēlēts no četriem finālistiem, kuri konkursa noslēguma dienā sacentās, sniedzot ieteikumus dažādu vīnu un ēdienu saderībā un servēšanā, un demonstrēja vīna dekantēšanas un pasniegšanas iemaņas. Bija arī jāapliecina teorētiskās zināšanas jautājumu un atbilžu kārtā un prasmes vīna un arī dažādu valstu stiprināto dzērienu atpazīšanā un raksturošanā.

Saistītie raksti

Konkursu “Vana Tallinn Grand Prix” kopš 2006.gada sadarbībā ar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas vīnziņu asociācijām organizē “Liviko”. Konkurss savulaik izveidots, lai veicinātu atbildīgu alkohola lietošanas kultūru, kurā būtiska loma ir arī profesionāliem vīnziņiem.

Pērn konkurss norisinājās Igaunijā, kur “Grand Prix” titulu ieguva Ronalds Pētersons no Latvijas.

LA.lv