Kultūra
Kultūrpolitika

Baltijas labdarības ballē savāc iespaidīgu ziedojumu E. Dārziņa mūzikas skolas atbalstam0


E. Dārziņa mūzikas kolas direktore Iveta Dreiblate (no labās), E. Dārziņa mūzikas skolas atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs Arvis Freibergs un skolas Kultūras un izglītības projektu vadītāja Agneta Krilova-Bērziņa.
E. Dārziņa mūzikas kolas direktore Iveta Dreiblate (no labās), E. Dārziņa mūzikas skolas atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs Arvis Freibergs un skolas Kultūras un izglītības projektu vadītāja Agneta Krilova-Bērziņa.
Publicitātes foto

Pagājušajā sestdienā, 21. septembrī, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar lieliem panākumiem norisinājās trešā Baltijas labdarības balle, kura pulcēja Rīgā vairāk nekā trīs simtus viesu no Latvijas, Krievijas, Zviedrijas, Igaunijas, Francijas, Austrijas un citām valstīm, informē Tatjana Baļvas.

Balles laikā tika savākti līdzekļi Emīla Dārziņa mūzikas skolai, un ziedojumu summa vairākkārt pārsniedza organizatoru cerības.

Baltijas balle tradicionāli ir ar labdarības nolūku, šogad par mērķi izvirzot atbalstu Emīla Dārziņa mūzikas skolai. Kopā ar simfonisko orķestri viesu priekšā izcili uzstājās tās audzēknis – brīnišķīgais vijolnieks Daniils Bulajevs.

Viesus ar priekšnesumu priecēja arī slavenais pianists – skolas absolvents Andrejs Osokins. Balles laikā tika savākti 8000 eiro, kas, pēc skolas direktora teiktā, ļaus iegādāties tās audzēkņiem divas klavieres.

Savukārt jau pēc balles beigām viena no viešņām Agnessa Ležnina ziedojusi skolai vēl 2000 eiro, tādējādi palielinot labdarībai piesaistīto summu no astoņiem līdz desmit tūkstošiem eiro.

Pēc tradīcijas balle sākās ar debitantu deju, kuri publikas uzmanībai piedāvāja ne tikai svinīgu polonēzi, bet arī jautru kadriļu, par ko saņēma ilgstošus aplausus.

Pēc oficiālās atklāšanas viesi aizrautīgi pievienojās debitantiem, dejojot valsis un galopus simfoniskā orķestra pavadībā, kuru vadīja Maskavas muzikālā teātra “Novaja opera” diriģents Andrejs Ļebedevs.

Saistītie raksti

Vēlāk, balles svinīgajā koncertā, viesi baudīja Mocarta, Dvoržāka un Ofenbaha operu ārijas Maskavas Lielā teātra solistes Veronikas Džiojevas un vācu operas dīvas Nadjas Mihaeļas brīnišķīgo balsu izpildījumā.

Deju programmu ar fokstrotu, tango, rumbu, mambu un ča-ča-ča turpināja Jelgavas Big Band mūziķi.

“Vakara gaitā bija vēl daudz muzikālu un vokālu pārsteigumu, un pat balles vadītājs Ivars Kalniņš – viņa partnere bija slavenā balerīna Ilze Liepa – sniedza viesiem muzikālu priekšnesumu duetā,” atklāja Tatjana Baļvas.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Tikai 18% Latvijas iedzīvotāju atšķir legālus mūzikas iegūšanas veidus no nelegālajiem
23 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Zigmars Liepiņš uzskata – opera Eiropas kartē ir ļoti labā situācijā, bet papildfinansējums būs nepieciešams vienmēr
23 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Ņemt un aizbraukt uz Akapulko. Saruna ar Edmundu Freibergu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Sicīlijas gepards un Latvija. Sāk demonstrēt Tomazi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses fon Volfas mīlas stāstu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +17 grādiem, dažviet līs
26 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro
17 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Asociācija: Kas īsti notiek ar e-cigaretēm? Šokējošie meli no ASV un patiesība par situāciju Latvijā
1 stunda