Foto – Jānis Asaris

Baltijas lielākais rallijs Igaunijā 0

Latvijas autorallija čempionāta piektais posms piektdien un sestdien norisinājās Igaunijā, kur notika “Auto24 Rally Estonia”. Tas uzskatāms par Baltijas prestižāko ralliju, jo tradicionāli pulcē ne tikai apkārtējo valstu vadošos braucējus, bet arī vairākus spēcīgus WRC klases pārstāvjus, kuri šīs sacensības mēdz izmantot kā treniņu pirms gaidāmā pasaules rallija čempionāta posma Somijā.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Tā šogad uz starta stājās tādi WRC braucēji kā Madss Ostbergs (“Ford Fiesta WRC”), Terijs Nevils (“Citroen DS3 WRC”) un Martins Prokops (“Ford Fiesta WRC”). Turklāt ļoti spēcīga konkurence, kā ierasts, bija N4 grupā, kur vadošajiem igauņu rallistiem mēģināja turēt līdzi spēcīgākie Latvijas, Lietuvas un Krievijas pārstāvji. Vēl jāpiebilst, ka šogad “Auto24 Rally Estonia” bija arī Latvijas rallija čempionāta posms, taču pēc mūsu nolikuma sportistiem pietika nobraukt deviņus ātrumposmus, kamēr tiem, kas vēlējās cīnīties par rezultātu rallija absolūtajā vērtējumā, bija jāveic visi 12 ātrumposmi.

Rallija absolūtajā vērtējumā uzvarēja norvēģis Madss Ostbergs, kurš šajās sacensībās bija ātrākais deviņos no 12 ātrumposmiem, otrais palika beļģis Terijs Nevils, bet trešo vietu ieņēma igaunis Georgs Gross.

N4 klasē pirms Igaunijas sacīkstes līderpozīcijā atradās Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna ekipāža, kura par četriem punktiem apsteidz igauņus Kasparu Koitlu/Andresu Otsu. Trešo vietu kopvērtējumā dalīja Anda Neikšāna un Aivja Egles ekipāžas. Savos mājas ceļos Koitla konkurentiem neatstāja nekādas cerības, izcīnot uzvaru savā klasē un sesto vietu absolūtajā vērtējumā. Aiz Koitlas ierindojās krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks, bet trešo vietu N4 klasē ieņēma LMT rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Tiesa, viņi devītajā ātrumposmā pieļāva kļūdu un sagriezās, tādēļ Latvijas ieskaitē Neikšānu ar Dzirkalu apsteidza Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, kuri “Auto24 Rally Estonia” kopvērtējumā tomēr palika aiz Neikšāna. Nākamo labāko rezultātu no latviešiem uzrādīja LMT rallija komandas otra ekipāža Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks, kuri absolūtajā vērtējumā ieņēma 14. vietu, bet uzvarēja E12 klases vērtējumā.

2WD grupā labākie no mūsējiem bija jaunie braucēji no OKartes Autosporta akadēmijas Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, aiz viņiem Latvijas ieskaitē ierindojās Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, bet trešie mašīnām ar viena tilta piedziņu bija “NJ Racing” komandas braucēji Jānis Berķis/Edgars Čeporjus. Diemžēl “Latvijas Avīzes” atbalstītajai ekipāžai Berķim ar Čeporju cīņai par augstu vietu kopvērtējumā patraucēja mašīnas elektrosistēmas problēmas, tādēļ viņi no tālākās cīņas izstājās pēc devītā ātrumposma. Latvijas autorallija čempionāta nākamais posms notiks 25. un 26. augustā Liepājā.