Mobilā versija
+17.5°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Pirmdiena, 24. jūlijs, 2017
14. decembris, 2015
Drukāt

Baltijas ministru prezidenti Viļņā apsprieduši drošību un sadarbību

Foto: Toms Norde, Valsts kancelejaFoto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Pirmdien, 14. decembrī, tiekoties Viļņā Igaunijas Ministru prezidents Tāvi Reivass, Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Lietuvas Ministru prezidents Aļģirds Butkevičs pārrunāja galvenos Baltijas sadarbības jautājumus, LA.lv uzzināja Ministru kabinetā.

Par 2015. gada prioritātēm pasludināta reģionālās, enerģētikas un informācijas drošības uzlabošana, kā arī kopīgu enerģētikas un transporta infrastruktūras projektu īstenošana.

Ministru prezidenti vienojās arī par kopīgu nostāju drošības un aizsardzības, stratēģiskās komunikācijas jomā, kā arī saistībā ar austrumu kaimiņu politikas īstenošanu.

Citastarp Baltijas premjerministri norādīja, ka ES sankcijām jāpaliek spēkā līdz Krievija un Krievijas atbalstītie separātisti pilnībā un neatgriezeniski īstenos Minskas nolīgumus.

Savukārt enerģētikas jomā ministru prezidenti iepazinās ar Baltijas Ministru padomes Enerģētikas vecāko amatpersonu komitejas darbu 2015. gadā, risinot jautājumus, kas saistīti ar elektroenerģijas izstrādi un gāzes sektoru izveidi reģionā, kā arī atzina, ka ir svarīgi sinhronizēt Baltijas elektroenerģijas tīklus saskaņā ar Baltijas enerģētikas tirgus starpsavienojuma plāna (BEMIP) ietvaros panākto vienošanos.

Tāpat tikšanās laikā izskanēja, ka Krievijas ierosinātie cauruļvadu projekti, piemēram, Nord Stream-2, ir pretrunā ar ES enerģētikas politikas mērķiem attiecībā uz gāzes piegāžu diversifikāciju, jo tie palielinās ES atkarību no Krievijas gāzes piegādēm.

Ministru prezidenti arī uzsvēra RailBaltica projekta būtisku lomu tajā, lai nodrošinātu pilnībā funkcionējošu dzelzceļa tīklu, kas savieno Baltijas valstis ar ES dzelzceļu tīkliem caur Poliju.

Savukārt medicīnas jomā iedzīvotājiem īpaši vērtīga varētu būt ideja par izdevumu optimizēšanu, trim valstīm sadarbojoties, lai nodrošinātu veselības aprūpi pacientiem ar retām un specifiskām slimībām.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (13)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+