Kultūra
Mūzika

“Baltijas Muzikālās sezonas” Jūrmalā atklās Džons Malkovičs0


Džons Malkovičs.
Džons Malkovičs.
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Sestdien, 16. jūnijā, Jūrmalā tiks atklāts otrais “Baltijas muzikālo sezonu” koncertu cikls. Galvenais atklāšanas vakara pārsteigums – Holivudas zvaigznes Džona Malkoviča uzstāšanās, informē rīkotāji – “Baltic Musical Seasons”.

“Mums bija svarīgi iekļaut atklāšanas pasākumā kaut ko patiesi unikālu. Domāju, ka mums tas ir izdevies.” atzīmēja “Baltijas muzikālo sezonu” Aizbildniecības padomes loceklis, “Rietumu” bankas līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko. “Džons Malkovičs ir plaši pazīstams pateicoties savam darbam kino industrijā, tomēr nedrīkst neatzīmēt viņa teatrālās prasmes un neticamo enerģētiku. Mums ir tas gods piedzīvot viņa dzīvo uzstāšanos Jūrmalā.”

Suharenko atgādināja, ka “Baltijas muzikālo sezonu” galvenais uzdevums ir pieteikt un virzīt Latviju pasaules kultūras vidē: “Rīkojot liela mēroga kultūras pasākumus, mēs velētos, lai pie mums viesojas viesi no dažādām pasaules valstīm. Kopumā mēs esam gatavi piedāvāt kvalitatīvu un pārsteigumiem pilnu koncertprogrammu”.

Atgādināsim, ka projekts “Baltijas muzikālās sezonas” startēja pagājušajā gadā, pateicoties tādu mecenātu un uzņēmēju kā Pjotra Avena, Mihaila Fridmana, Arkādija Suharenko, Jurija Šeflera, Gunta Rāvja, Leona Zilbera, Jeļenas Nikolajevas, Vjačeslava Brešta un Aleksandra Gafina sniegtajam atbalstam.

Vasaras sezonas koncertu programmā: viens no pasaules labākajiem pianistiem Deniss Matsujevs, izcilais diriģents, Londonas Karaliskās Koventgārdena operas vadītājs Antonio Papāno, slavenais čellists, Rīgā dzimušais Miša Maiskis, lieliskais tenors, prestižā Kammersanger titula ieguvējs Huans Djego Floress. Ar “Baltijas muzikālo sezonu” atbalstu notiks slavenā “Vīnes filharmoniķu” orķestra un Elīnas Garančas koncerts, kā arī Klasiskās mūzikas vakars Rundāles pilī, kura ietvaros uzstāsies orķestris “Kremerata Baltica”, Dmitrijs Sinkovskis, Sergejs Egers un daudzi citi.

LA.lv