Publicitātes foto

Baltijas paviljona ekspozīcijā Venēcijas biennālē apkopos vairāk nekā 1000 eksponātu 0

Baltijas paviljona projekts ir uzvarējis trīs atsevišķos nacionālajos konkursos, pirmo reizi dodot iespēju Venēcijas arhitektūras un mākslas biennāles izstāžu vēsturē īstenot ideju par kopīgu Baltijas valstu ekspozīciju, LA.lv pavēstīja ekspozīcijas sabiedrisko attiecību vadītāja Marta Krivade.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola
Lasīt citas ziņas

Vienots Baltijas paviljons ir eksperimentāla un nevalstiska deviņu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas kuratoru iniciatīva, tajā tiks pārstāvēti arhitektu, plānotāju, fotogrāfu, ģeogrāfu, ģeologu, ekonomistu, kultūrpētnieku, zinātnieku, vēsturnieku, filozofu, sociālantropologu, pētnieku, mākslinieku, infrastruktūras uzņēmumu, institūciju, muzeju un dažādu organizāciju radīti darbi.

Ekspozīcijai ir deviņi kuratori no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, savukārt pašā ekspozīcijā apskatāmi vairāk nekā simt eksponāti no dažādām Baltijas valstu un plašāka reģiona lokācijas vietām. Tie piepildīs 1600 m2 lielo sporta zāli Palasport Arsenale Venēcijas komūnas centrā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ekspozīcijā tiks pretnostatīti Baltijai nozīmīgi pārrobežu infrastruktūras savienojumi kā Rail Baltic dzelzceļa projekts, kopīgās attiecības Baltijas jūrā un enerģijas tīkli, kas uztur blīvi apdzīvotas vietas. Pārmaiņas pilsētu un lauku ainavās tiks skatītas attiecībā pret neseno ģeopolitikas atgriešanos Eiropā. Zemes dzīļu resursi – Igaunijas fosforīta depozīts, Latvijas un Lietuvas ģeoloģiskās struktūras un iežu paraugi – tiks aplūkoti, lai labāk saprastu nozīmi Ignalinas atomreaktoram, Aidu degslānekļa piramīdām, dabasgāzes kuģim FSRU Independence, vai pat kultūras infrastruktūrai un speciālajām ekonomiskajām zonām,” skaidro Krivade.

Baltijas paviljonu papildinās īpaša publikācija “Baltijas Atlants”, kurā kartes atradīsies līdzās tekstiem, attēliem un citiem medijiem. Tajā apkopotas vairāk nekā 30 vietējo un starptautisko autoru īsas esejas, veltītas cilvēku veidotajai videi Baltijā un plašākā reģionā.

Venēcijas biennāles 15. starptautiskā arhitektūras izstāde notiks no 28. maija līdz 27. novembrim, Kelleras Īsterlingas atklāšanas runa notiks 27. maijā plkst. 11, bet atklāšana – 27. maijā plkst. 17.

No 7. septembra izstāde transformēsies, kļūstot par mobilu ekspozīciju, vispirms pārceļoties uz jaunām Palasport telpām, tad dodoties uz Baltijas valstīm un tālāk. Pēc Venēcijas Arhitektūras biennāles Baltijas paviljons kļūs par ceļojošu ekspozīciju ar pirmo pieturu Igaunijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.