Kultūra
Teātris un kino

“Baltijas Pērle” piedāvā tikšanos ar Kannu festivāla laureātu Andreju Zvjagincevu 0

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Saistībā ar skatītāju lielo interesi, svētdien, 24. septembrī plkst. 12.30 kinoteātrī “Splendid Palace” izsludināts papildseanss filmai “Nemīlestība”, kam sekos otra radošā tikšanās ar režisoru Andreju Zvjagincevu, informē festivāla “Baltijas Pērle” pārstāvji.

Andreja Zvjaginceva filma “Nemīlestība” šogad Kannu kinofestivālā saņēma godpilno žūrijas balvu, kā arī kļuva par kinokritiķu un publikas favorīti. Vienu no galvenajām lomām šajā kino darbā atveido Latvijas aktieris Andris Keišs.

Filma, kas tika izrādīta pirmajā Kannu kinofestivāla dienā un uzreiz iekaroja skatītāju un kino nozares ekspertu sirdis un prātus, kā arī izraisīja spraigas diskusijas, kārtējo reizi apliecina, ka režisoram Andrejam Zvjagincevam piemīt unikālas spējas – viņš ir ne vien veiksmīgākais pašreizējā Krievijas autorkino vidē, bet arī prot vistrāpīgāk uztaustīt sabiedrības sāpīgākos punktus.

Stāsts par ģimeni, kas ir līdzīga daudzām citām. Vīrietis un sieviete, kuri nejauši gadījušies kopā. Nemitīgie laimes un mīlestības meklējumi reiz iesvieda viņus viens otra apskāvienos, bet pēc vairāk nekā 12 laulībā pavadītiem gadiem abi saprot, ka nekas viņus savstarpēji nesaista. Nemīlestība… Tiecoties ātrāk atbrīvoties no mokošās pagātnes, viņi ir pilnībā pārņemti ar jauno dzīvi, kurā neatrodas vieta tikai vienam cilvēkam – nelaimīgajā laulībā dzimušajam dēlam, skumjajam un mazrunīgajam Aļošam. Kādudien Aļoša noslēpumaini pazūd…

Noteikti jāpiemin arī talantīgā komanda – operatora Mihaila Kričmana klusinātie kadri – tuvplāni stindzina asinis, mākslinieka inscenētāja Andreja Ponkratova priekšmetiskā pasaule liedz kaut uz mirkli apšaubīt uz ekrāna notiekošā reālumu, savukārt atklāj un noslēdz filmu komponista Jevgēņija Galperina spēcīgās un lakoniskās muzikālās tēmas, bet viņu radītajā ietvarā aizrauj Marjanas Spivakas, Alekseja Rozina, Andra Keiša, Matveja Novikova, Marinas Vasiļjevas un citu lomu atveidotāju spožā aktiermeistarība.

Atgādinām, ka filmas papildseanss un radošā tikšanās ar Andreju Zvjagincevu notiks 24. septembrī pulksten 12.30 kinoteātrī “Splendid Palace”.

LA.lv