×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

“Baltijas pērle” sāksies ar franču aktrises Marinas Vladi izrādi

lipcenko_marina1

Starptautiskais kinofestivāls “Baltijas pērle”, kas šogad atzīmē 20. gadskārtu, jubileju sāks svinēt aprīlī ar franču aktrises Marinas Vladi izrādi “Vladimirs Visockis jeb Pārtrauktais lidojums”, kam sekos citi par godu festivāla svinībām rīkoti pasākumi.

To pirmdien preses konferencē pavēstīja festivāla “Baltijas pērle” direktore Marina Ļipčenko (attēlā).

Izrādei “Vladimirs Visockis jeb Pārtrauktais lidojums” par pamatu ņemtas Vladi atmiņas par dzīvesbiedru – dziedātāju, dzejnieku un aktieri Visocki. Izrādi veidojis režisors Žans Liks Tardjē, tā būs skatāma Dailes teātrī 21., 22. un 23.aprīlī. Izrāde būs franču valodā ar tulkojumu latviešu un krievu valodā, kas būs lasāms uz ekrāna.

21.aprīlī kinoteātrī “Splendid Palace” notiks tikšanās gan ar aktrisi Vladi, gan arī tiks demonstrēta filma “Burve”, kurā Vladi spēlē galveno lomu, pastāstīja Ļipčenko.

Savukārt 24. un 25.maijā Dailes teātrī notiks pasaules pirmizrāde Antona Čehova lugas “Trīs māsas” iestudējumam režisora Andreja Končalovska vadībā.

Rīgu apmeklēs arī Končalovskis. Iecerēts, ka viņš vadīs meistarklasi un rīkos lekciju.

Augusta beigās “Baltijas pērles” jubilejas pasākumu ietvaros Dailes teātrī būs skatāma Jevgēņija Mironova vadītā Krievijas Valsts nāciju teātra viesizrāde “Jūlijas jaunkundze”.

Tāpat, atzīmējot “Baltijas pērles” jubileju, iecerēts sarīkot fotoizstādi par festivāla aizvadītajiem 20 gadiem, pavēstīja Ļipčenko.

Savukārt paša starptautiskā kinofestivāla “Baltijas pērle” atklāšanas pasākums notiks 14.septembrī Latvijas Nacionālajā operā ar kino mūzikas koncertu. Tajā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) diriģenta Marčello Rotas vadībā, kā arī itāliešu vokālā grupa. Diriģents ir pasaulslavenā kino mūzikas autora Nino Rotas radinieks, festivāla atklāšanā skanēs tieši viņa radītie skaņdarbi.

“Baltijas pērles” programmā šajā reizē galvenais uzsvars būs uz itāļu kino, kā arī filmām par kino vēsturi. Programmā būs arī kino šedevri no festivāla sadarbības partnera – Kannu filmu festivāla, programmas plānus iezīmēja “Baltijas pērles” direktore.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+