×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. augusts, 2012
Drukāt

“Baltijas pērles” īpašie viesi būs Kinska un Končalovskis

Foto- LETAFoto- LETA

Šogad festivālā “Baltijas pērle” īpašie viesi būs vācu izcelsmes amerikāņu kinoaktrise Nastasja Kinska un krievu kino leģenda Andrejs Končalovskis, pirmdien žurnālistiem pastāstīja festivāla direktore Marina Ļipčenko.

Kinska Latvijā ieradīsies jau 12.septembrī, lai sniegtu intervijas žurnālistiem un vēlāk arī atklātu Končalovskim veltīto filmu retrospektīvu, kā arī pieteiks vienu no tajā iekļautajām filmām – 1984.gadā uzņemto Končalovska filmu “Marijas mīļākie”, kurā viņa spēlē nozīmīgu lomu.

Kopumā festivālā tiks parādītas septiņas Končalovska filmas ‒ “Sibiriāde”, “Muižnieku ligzda”, “Mīlnieku romance”, “Vilcieni–bēgļi”, “Marijas mīļākie” un citas, kā arī darba “Kaislības Andreja rokrakstā. Andrejs Rubļovs” pilnā versija ‒ šai Andreja Tarkovska filmai Končalovskis ir scenārija autors, kā arī tēmas izstrādātājs. Visas filmas tiks demonstrētas pilnajās versijās no 35 mm kino lentes oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu austiņās divās valodās (latviešu un krievu).

Savukārt Končalovskis uz Rīgu brauks 23.septembrī, lai piedalītos ģenerālmēģinājumos pirms sava iestudējuma “Trīs māsas” pasaules pirmizrādes, kas 25.septembrī notiks Dailes teātrī un kļūs par svinīgo fināla akordu festivāla noslēgumā.

Savukārt savu filmu “Ritas pēdējā pasaka” Rīgā prezentēs krievu režisore Renāta Ļitvinova.

Šā gada kinofestivālā, kas notiks no 14. līdz 24.septembrim, varēs noskatīties gan jaunākās filmas no Eiropas lielākajiem kinofestivāliem, gan kino klasiku, tostarp Frederiko Fellīni un Mikelandželo Antonioni filmas. Turpinot pērn sākto tradīciju, “Baltijas pērlē” iekļauta arī plaša modes kino programma.

“Šī klasikas daļa, kas pēdējos gados ienākusi “Baltijas pērlē” līdzās jaunākajām filmām, pilda izglītojošu funkciju, jo domāju, ka diezgan droši varu teikt, ka 90% Latvijas iedzīvotāju nezina ne Končalovski, ne Anonioni vai Fellīni, jo viņiem vienkārši nav bijis iespējas redzēt viņu filmas,” sacīja kinokritiķe Daira Āboliņa.

Pēc viņas teiktā, tas, ka kinofestivālā iekļautas šādas klasiskas filmas, “dod vienreizēju, neatsveramu iespēju nebūt analfabētiem kino jomā”.

Savukārt, runājot par jaunāko filmu programmu, Āboliņa norādīja, ka tajā iekļautas pēdējo gadu kino spožākās pērles, kas komerciālu apsvērumu dēļ, visticamāk, Rīgā regulārajā kino repertuārā nenonāks.

“Varat skatīties jebkuru no šīm filmām – jūs nekļūdīsieties,” uzsvēra kinokritiķe.

Savukārt “Rīgas namu” valdes loceklis Almers Ludviks informēja, ka “Baltijas pērle” šogad oficiāli uzņemta “Europa Cinemas” tīklā, kas nozīmē, ka par festivālu plašāk uzzinās arī citās Eiropas valstīs.

Jau vēstīts, ka kinofestivāls “Baltijas pērle”, kas šogad svin 20 gadu jubileju, tiks atklāts 14.septembrī ar filmu mūzikas koncertu un provokatīvā kino nakti.

Koncertā Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies itāliešu kvartets “Le Divas” un Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Marčello Rotas vadībā, kurš ir pazīstamā filmu mūzikas komponista Nino Rotas radinieks. Godinot komponista simtgadi, Rota iestudējis kinomūzikas programmu “Veltījums”, kas jau atskaņota dažādās Eiropas koncertzālēs un opernamos.

Mūziku papildinās kadri no pasaules kino zelta fonda – filmām “Krusttēvs”, “Saldā dzīve”, “Roko un viņa brāļi”, “Romeo un Džuljeta”, “8 ½”, “Amarkords”, “Ceļš”, “Gepards” un citām.

Savukārt Rīgas Kongresu namā par godu kinosvētku atklāšanai notiks tradicionālā provokatīvā kino nakts, kas sāksies pusnaktī ar provokatīvu Stīva Makvīna erotisko spriedzes filmu “Kauns”, kas ne vien izdaudzināta kā Venēcijas kinofestivāla spilgtākā sensācija, bet arī starptautiskajā kino arēnā kopumā ieguvusi 22 balvas un izvirzīta 42 nominācijās, pastāstīja organizatori. Kino nakts programmā iekļauta arī filma “Viņas” ar Žiljetu Binošu galvenajā lomā un filma “Seksoholiķi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+