×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Baltijas premjeri: draudu līmenis nav mazinājies (5)

Foto Valsts KancelejaFoto Valsts Kanceleja

Rīgā Baltijas Ministru padomes Premjerministru padomes neformālajā darba sesijā tiekas Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis, Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs un Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass

Baltijas valstīm drošība ir prioritāte, jo draudu līmenis nav mazinājies, piektdien žurnālistiem pēc Baltijas Ministru padomes neformālās darba sesijas uzsvēra Baltijas valstu premjeri.

Tikšanās laikā notika gatavošanās 2016.gada jūlijā paredzētajam NATO Varšavas samitam un apspriesti citi būtiski jautājumi – migrācijas problēma, nepieciešamība stiprināt ES ārējo robežu, kā arī hibrīdapdraudējuma riski un risinājumi to novēršanai.

Ministru prezidents Māris Kučinskis uzsvēra, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vērtējums pirms NATO Varšavas samita ir ļoti līdzīgs – Krievijas rīcība kļūst arvien neprognozējamāka, un vienīgais risinājums Baltijas valstu drošības stiprināšanai ir ilgtermiņa starptautisko spēku klātbūtne Baltijas valstīs. Viņš akcentēja nepieciešamību Baltijas valstīm cieši sadarboties visos līmeņos, lai panāktu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas interesēm atbilstošus lēmumus Varšavas samitā.

Tāpat Ministru prezidents norādīja, ka pašreizējā ģeopolitiskajā kontekstā svarīgs ir arī migrācijas jautājums: “Esam vienisprātis, ka, reaģējot uz migrācijas krīzi Eiropas Savienībā, mūsu mērķiem jābūt ātrai migrācijas plūsmu apturēšanai, ārējo robežu aizsardzībai un Šengenas integritātes saglabāšanai.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Prieks par igauņiem Atbildēt

    Igauņiem ir gados jauns premjers. Žēl, ka latvietis Raivis Dzintars negribēja veidot valdību un varu uzticēja Kučinskim. Tieši tāpēc nav vērts balsot par NA, jo viņi negrib valdīt. Viņus apmierina 2-3 ministru vietas.

    • Raivim vēl garš mūžs priekšā. Mēs jau zinām, kā tauta novērtē savus kalpus. Vienreiz kaut kur pasmaidīs nepareizi vai nepalaidīs kādu lūgšanu aizmāršībā – un tas reitings uz nulles. Tāpēc arī “neizbāžās.”

  2. turpinam uzturet spriedzi ar neesošu apdraudejumu:)

Draugiem Facebook Twitter Google+