×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. augusts, 2013
Drukāt

Baltijas premjeri: Mēs atceramies totalitāro režīmu upurus un izrādām tiem godu

Baltijas valstu premjerministri, kuri piektdien pulcējas ikgadējā neformālajā tikšanās reizē Sāmsalā, nākuši klajā ar kopīgu paziņojumu, kas veltīts Staļinisma un nacisma upuru atceres dieni.

 

Šodien, 23.augustā jeb Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienā, pasaule piemin 20.gadsimta totalitāro režīmu upurus. “1939.gada 23.augustā Padomju Savienība, ko vadīja Josifs Staļins, un Vācijas Reihs, ko vadīja Ādolfs Hitlers, noslēdza slepenu vienošanos, lai sadalītu un iekarotu Eiropu. Brīvību mīlošās Eiropas nācijas tika pakļautas totalitārajam režīmam, un sāka valdīt terorisms,” kopīgajā paziņojumā norāda Baltijas valstu valdību vadītāji.

Valdis Dombrovskis (V), Andruss Ansips un Aļģirds Butkevičs norāda, ka komunisms un nacisms atņēma dzīvības miljoniem cilvēku, un Baltijas valstīs nav nevienas ģimenes, kuru nebūtu skārusi šo ļaunprātīgo režīmu vardarbība. “Bēdas skāra visas etniskās un sociālās grupas,” teikts paziņojumā.

Tajā norādīts: “Mēs atceramies totalitāro režīmu upurus un izrādām godu tiem, kuri cīnījās pret tirāniju un apspiestību. Mēs pieminam Baltijas tautu vēlmes pēc brīvības visspilgtāko izpausmi. 1989.gada 23.augustā divi miljoni cilvēku no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas stāvēja roku rokā Baltijas ceļā no Viļņas cauri Rīgai līdz Tallinai, lai pieprasītu neatkarības atjaunošanu, ko bija laupījis padomju režīms. Mūsu mierīgā tiekšanās pēc brīvības bija stiprāka par padomju varu, jo taisnīgums bija mūsu pusē.”

LETA jau ziņoja, ka Igaunijas, Latvijas un Lietuvas premjeru neformālās tikšanās notiek reizi gadā kādā no trīs Baltijas valstīm. Šogad sanāksme notiek Igaunijā, pērn tā notika Lietuvā, bet 2011.gadā – Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+