×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Baltijas Teātra festivālā pasniegtas sešas balvas, divas ieguvis Jaunais Rīgas teātris

Pasniedz "Spēlmaņu nakts" balvas

Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Baltijas Teātra festivālā pasniegtas kopumā sešas balvas, tostarp Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrādei “Oņegins. Komentāri”, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Undīne Preisa.

Baltijas Teātra festivāls šogad norisinājās Latvijā no 10. līdz 19.oktobrim, tajā piedalījās teātri no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

JRT izrāde “Oņegins. Komentāri” ieguva divas balvas – par vīriešu lomu ansambli un telpas izkārtojumu jeb scenogrāfiju. Lietuvas producentu apvienības “Operomanija” netradicionālā formāta opera “Have a Good Day!”, kas skatītājus ieved iepirkšanās centra kasieru darba ikdienā, arī saņēma divas balvas – par labāko libretu un par sociālo jēgu un sensitīvās izjūtas radīšanu. Igauņu NO99 teātra izrāde “NO54 Trešdiena” arī izpelnījās divas balvas – par sieviešu lomu ansambli un spēcīgo režiju.

Pirmoreiz Baltijas Teātra festivālā savu vērtējumu par bērnu un jauniešu izrādēm izteica īpaši izveidota bērnu žūrija. Bērnu žūrijā pulcējās deviņi teātri mīloši jaunieši, kuri kopīgi ar teātra kritiķiem Līgu Ulberti un Ati Rozentālu izstrādāja izrāžu vērtēšanas kritērijus, lai izvērtētu deviņas izrādes. Paralēli bērnu žūrijas vērtējumam norisinājās skatītāju balsojums, kurā kopumā par izrādēm nobalsoja 473 skatītāji.

Salīdzinot skatītāju balsojumu un bērnu žūrijas lēmumu, par Baltijas teātra festivāla labāko izrādi bērniem un jauniešiem tika atzīta “Dirty Deal Teatro” bērnu un jauniešu repertuāra “Šmulītis” izrāde “Baltā grāmata”, kurai bērni pasniedza pašu darinātu balvu. Bērnu žūrija pasniedza arī simpātiju balvu Ditas Balčus teātra izrādei “Re: Atmoda”, kas gan ir jauniešu, nevis bērnu izrāde, bet bērnu žūrijā tika novērtēta ļoti atzinīgi.

Festivāla žūriju šogad veidoja Zane Radzobe (Latvija), Inese Mičule (Latvija), Juļus Lozoraitis (Julijus Lozoraitis, Lietuva), oto Karulins (Ott Karulin, Igaunija) un Tatjana Zekmanova (Tatyana Zelmanova, Baltkrievija).

Šogad festivāls piedāvāja ne vien Lietuvas un Igaunijas labākos oriģināldramaturģijas iestudējumus, bet arī plašu gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” nominēto izrāžu programmu. Festivāla izrādes bija iespējams vērot vairākos Rīgas teātros, un tās pulcēja kuplu skaitu teātra mīļotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+