Laukos
Politika

Baltijas un Polijas lauksaimniecības ministri Rīgā debatēs par vienlīdzīgākiem tiešmaksājumiem0

Foto – LETA/Edijs Pālēns

Lai diskutētu par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada, sevišķu uzmanību veltot nepieciešamībai izlīdzināt tiešos maksājumus, otrdien, 13. martā, Zemkopības ministrijā, Rīgā, notiks Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministru tikšanās.

Sanāksmē piedalīsies Igaunijas lauku attīstības ministrs Tarmo Tamms, Lietuvas lauksaimniecības ministrs Broņus Markausks, Polijas lauksaimniecības un lauku attīstības ministrs Kšištofs Jurgels un Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Tikšanās laikā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministri parakstīs kopīgu deklarāciju, paužot četru valstu viedokli par Eiropas Komisijas (EK) paziņojumu „”ārtikas un lauksaimniecības nākotne”.

Jau ziņots, ka EK 2017. gada nogalē publicēja paziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”, kurā definē KLP prioritātes pēc 2020. gada, tajā skaitā – samazināt administratīvo slogu gan lauksaimniekiem, gan institūcijām, un paredzēt lielāku pašnoteikšanos (subsidaritāti) dalībvalstīm individuālo pasākumu īstenošanā.

Plānots, ka konkrētus likumdošanas priekšlikumus KLP nākotnei EK publicēs 2018. gada vasarā.

LA.lv