×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Baltijas valstis NATO samitā runāšot “vienā balsī” (1)

Foto Valsts kancelejaFoto Valsts kanceleja

Trešdien, 2.martā, Tallinā Ministru prezidents Māris Kučinskis savas pirmās ārvalstu vizītes laikā tikās ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu (Taavi Rõivas). Abi līderi bija vienisprātis, ka jūlijā gaidāmajā NATO samitā Varšavā Baltijas valstīm jārunā vienā balsī.

“Mūsu trīs stūrakmeņiem jābūt cīņai pret hibrīdkaru, sabiedroto klātbūtnes un pašu aizsardzības spēju stiprināšanai,” kopīgajā preses konferencē pēc tikšanās atzina abu valstu premjerministri.

Runājot par drošības politiku un attiecībām ar Krieviju, gan Latvijas Ministru prezidents, gan Igaunijas premjerministrs uzsvēra, ka Krievijas rīcība kļūst arvien neprognozējamāka un NATO ir aktīvāk jāstrādā uz ilgtermiņa risinājumiem.

“Nav iemesla ieslīgt apmierinājumā, jāturpina darbs,” secināja abu valstu līderi. Igaunijas premjers veltīja atzinīgus vārdus Latvijai par pārliecinošo virzību uz aizsardzības budžeta pieaugumu 2% no IKP apmērā.

Sarunas laikā Ministru prezidents visas Latvijas vārdā izteica pateicību par kaimiņvalsts sniegto atbalstu Latvijai sarunās par iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un pauda cerību par atbalstu arī sarunu noslēguma posmā.

Igaunijas premjerministrs atzina: “Mēs ļoti atbalstām un dzīvojam līdzi Latvijas iestāšanās procesam, jo arī Igaunijai ir ļoti būtiski, ka Latvija iestājas šajā organizācijā.”

Attiecībā uz “Rail Baltica” jautājumu, abu valstu premjeri uzsvēra, ka projekta sekmīgai īstenošanai ir ne tikai praktiskie ieguvumi, bet arī spēcīga simboliskā nozīme. Ministru prezidents Māris Kučinskis apliecināja gatavību aktīvi iesaistīties projekta uzraudzībā un rosināja regulāri organizēt augstākā līmeņa valstu vadītāju tikšanās.

Ministru prezidents tikšanās gaitā Latvijas un Igaunijas attiecības raksturoja kā “izcilu un ciešu divpusējo politisko dialogu ar augošu ekonomisko sadarbību”.

Jau vēstīts, ka Kučinskis no 2. līdz 3.martam devies iepazīšanās vizītēs uz Igauniju un Lietuvu. Igaunijā Ministru prezidents tiekas ar premjerministru Tāvi Reivasu (Taavi Rõivas) un prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu (Toomas Hendrik Ilves), savukārt Lietuvā – ar Lietuvas premjerministru Aļģirdu Butkeviču (Algirdas Butkevičius) un Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti (Dalia Grybauskaitė). Tāpat Ministru prezidents apmeklēs arī “Kohila Vineer” uzņēmumu Igaunijā un rūpnīcu “Sakret” Lietuvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Liels sasnieguns, pec 25 gadiem saprata, ka Baltijas valstim vajag runat “viena balsi”!

Draugiem Facebook Twitter Google+