Dabā

Baltijas valstīs un Baltkrievijā izplatīts brīdinājums par postošām salnām 0


Ar sarmu klāti krūmu zari.
Ar sarmu klāti krūmu zari.
Foto: LETA

Baltijas valstu, kā arī Baltkrievijas sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par tuvākajā naktī gaidāmām bargām salnām, kas apdraudēs šā gada ražu.

Lietuvas Hidrometeoroloģijas dienests brīdina, ka naktī uz piektdienu gaisa temperatūra daudzviet noslīdēs zem nulles, zāles augstumā – līdz pat -8 grādiem.

Baltkrievijā izplatīts sarkanais – augstākās pakāpes – brīdinājums par gaisa temperatūras pazemināšanos līdz -4 grādiem valsts ziemeļaustrumu pusē.

Latvijā sinoptiķi prognozē gaisa temperatūras pazemināšanos līdz -5 grādiem. Zāles virskārtā gaisa temperatūra būs vēl zemāka un dažviet Vidzemē un Latgalē var sasniegt -10 grādu.

Arī naktī uz sestdienu gaisa temperatūra daudzviet Latvijā noslīdēs zem nulles, tomēr salnas vairs nebūs tik spēcīgas kā 25.aprīlī.

Lai gan negatīva gaisa temperatūra aprīļa beigās un vēl arī maijā ir Latvijas klimatam raksturīga parādība, šopavasar neparasti agri uzziedējuši augļkoki un ogu krūmi, līdz ar to aukstums apdraudēs šā gada ogu un augļu ražu. No salnām var ciest arī citi kultūraugi.

LA.lv