×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Baltijas valstis un, iespējams, arī Polija varētu kopīgi iepirkt pretgaisa aizsardzības sistēmas (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltijas valstis plāno kopīgus iepirkumus pretgaisa aizsardzības jomā, pirmdien pēc tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni paziņoja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Mēs pārrunājam (…) jautājumus, kas ir saistīti ar militārās sadarbības nostiprināšanu, tostarp kopīgu bruņojuma iegādi, īpaši pretgaisa aizsardzības jomā,” preses konferencē Viļņā sacīja Grībauskaite.

“Mēs nopirksim, ko spēsim nopirkt, to, kas mums būs nepieciešams un cik mums būs nepieciešams. Ja tas būs lētāk, mēs to darīsim kopā,” teica Lietuvas prezidente.

Savukārt Raimonds Vējonis sacīja, ka kopīgi iepirkumi aizsardzības jomā ļaus samazināt izdevumus, piebilstot, ka kopīgajos iepirkumos varētu iesaistīt arī Poliju.

Sarunā ar žurnālistiem Raimonds Vējonis skaidroja, ka katrai valstij ir jāplāno iegādes atbilstoši budžeta iespējām, un cena, par militāro tehniku to pērkot lielākā apjomā, ir daudz zemāka: „Līdz ar to vēlos aicināt veidot kopīgus iepirkumus gan Baltijas valstīm, gan kopā ar Poliju.”

Vējonis apstiprināja, ka tiek apsvērts iepirkt vidēja darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Kā zināms, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri jau maijā vienojās uzsākt kopīgu izpēti, kā attīstīt vidējas darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vidējā rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas ,tas laikam 60km ”Patriot” bāzes versiju no ASV ,vai Vācijas? Laikam pēc atlikuma vērtības kādi -70milj.$.(54milj Eur)

  2. Piemēram Igaunija patiešam var jo atvēk 2% IKP un ir OMD.Izvēlas kopīgi iepirkt radiolokātorus ar Somiju. Ko Latvija iepirks ja pat tagad nevar noteikt 2% IKP aizsardzībai ,naktspodus vai ??????

Draugiem Facebook Twitter Google+