Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Baltijas valstis un Polija vienoti cīnīsies pret Āfrikas cūku mēri (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Visas trīs Baltijas valstis un Polijas apvienos spēkus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanā un profilaksē.

Par to trešdien sanāksmē Viļņā vienojās Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Lietuvas lauksaimniecības ministre Virginija Baltraitiene, Igaunijas lauksaimniecības ministrs Ivari Padars un Polijas Lauksaimniecības un lauku attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Tadeušs Nalevaiks, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministru sanāksmē nolemts veidot Baltijas valstu un Polijas veterināro dienestu ekspertu darba grupu. Tā sanāks reizi divās nedēļās, lai analizētu aktuālo informāciju par ĀCM izplatību un apkarošanu, kā arī lemtu par vienotiem pasākumiem bīstamās infekcijas ierobežošanā.

“Baltijas valstu un Polijas vienota rīcība Āfrikas cūku mēra apkarošanā un profilaksē nepieciešama, lai mūsu četrām valstīm būtu kopīgas pozīcijas pārstāvniecība Eiropas Savienībā, piemēram, sarunās ar Eiropas Komisiju par līdzfinansējuma palielināšanu slimības apkarošanā, kompensācijām un atbalstu materiāltehniskajam nodrošinājumam,” skaidro Dūklavs.

Baltijas valstu un Polijas cieša sadarbība nepieciešama arī tāpēc, lai ĀCM apkarošanas un profilakses pasākumi visās slimības skartajās un apdraudētajās valstīs ritētu vienoti, jo, piemēram, joprojām starp valstīm atšķiras viedoklis par meža cūku skaita samazināšanu, skaidro ZM.

Jau ziņots, ka šā gada sākumā ĀCM konstatēts Lietuvā un Polijā, bet jūnijā sērga skāra arī Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Leontīne 31. jūlijs, 2014 05:58 Atbildēt
    Duklāv un Balodis realizē zemkopības iznīcināšanas politiku, par labu Lielfermām un saskaņā ar ES gaiteņos iestudētajam slepenajām programmām , nākošā sērga iespējams būs nagu sērga utt

  2. Ja visas trīs Baltijas valstis apvienotos vienā lielā, inteliģentā un plaukstošā Baltijas valstī, saglabājot savas robežas, valodu, bet kopīgu armiju,tad Baltija būtu stiprāka.Mēs mācītos saprasties lietuviski, igauniski, latviski,koptu viens otra tradīcijas un kultūru.Protams, mācītos arī angļu valodu un krievu.
    Apsveicams solis cīņā pret cūku mēri, apvienojot kopīgus spēkus un zināšanas var daudz!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+