×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Baltijas valstu aizsardzības ministri vienojas par sadarbību (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Baltijas valstu aizsardzības ministri otrdien Gulbenē parakstījuši saprašanās memorandu, vienojoties par turpmāko valstu sadarbību aizsardzības nozarē, aģentūru BNS informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Dace Kundrāte.

Viņa pastāstīja, ka tikšanās laikā Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar Lietuvas aizsardzības ministru Jozu Oleku (Juozas Olekas) un Igaunijas kolēģi Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu) pārrunāja Baltijas valstu aizsardzības un drošības aktualitātes, jautājumus par NATO gaisa telpas patrulēšanu, kā arī kopīgo valstu sadarbību militāro mācību organizēšanā. Pārrunāta arī kopīgo sadarbības projektu norise un to turpmākā attīstība.

Pabriks, parakstot Baltijas valstu savstarpējās saprašanās memorandu, uzsvēra sadarbības nozīmi turpmāko prioritāšu īstenošanā un panākto progresu aizsardzības politikas veidošanā.

Vienlaikus viņš pauda gandarījumu, ka ministru sanāksmē analizēts arī jautājums par masu saziņas līdzekļu un informācijas telpas drošību, kas ir aktuāls visām trim Baltijas valstīm.

Savukārt Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri uzsvēra, ka jaunais saprašanās memorands aptver visas būtiskākās aizsardzības un drošības jomas, kas pašlaik ir aktuālas Baltijas valstu sabiedrībai, ļaujot turpināt iesākto sadarbību.

Igaunijas aizsardzības ministrs pastāstīja, ka Baltijas valstu sadarbība aizsardzības jautājumos ir ļoti nozīmīga. “Es ticu, ka šodien mēs uzlabosim savu sadarbību jaunā līmenī, kas ir balstīta tā sauktajā Ziemeļu modelī,” viņš teica un pauda gandarījumu par Pabrika līdera lomu šo jautājumu risināšanā.

Savukārt Lietuvas aizsardzības ministrs norādīja, ka parakstītais memorands palīdzēs uzlabot ne tikai sadarbību starp Baltijas valstīm, bet arī starp Baltijas un Ziemeļvalstīm, veidojot Baltijas reģionu par drošāko reģionu Ziemeļvalstīs.

Tikšanās laikā ministri tika iepazīstināti arī ar Baltijas valstu aizsardzības ministriju veikto analīzi par ārvalstu masu saziņas līdzekļu ietekmi uz drošības politikas jautājumu atspoguļošanu. Tika panākta vienošanās daļu no šā pētījuma publicēt jau tuvākajā laikā.

Pabriks kopā ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi tikās ar zemessargiem, kas pašlaik Alūksnē pilnveido savas militārās iemaņas. Šie zemessargi šāgada otrajā pusē sāks pildīt dienesta pienākumus Lielbritānijas vadītajā Eiropas Savienības Kaujas grupā.

Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās Gulbenē notika pirmdien un otrdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pajaut’ajiens:K’a J’us muksiet-visi kop’a ,vai9 pa vienam,kad krievi n’aks.Bija iesp’eja redz’e 1943. gad’a oktob’i no 12 uz 13 datumu..

Draugiem Facebook Twitter Google+