×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Baltijas valstu ārlietu ministri tiksies ar jauno ASV valsts sekretāru

Foto - LETAFoto - LETA

Trešdien Baltijas valstu ārlietu ministri tiksies ar jauno ASV valsts sekretāru Džonu Keriju, lai pārrunātu drošības politikas aktualitātes, reģiona enerģētikas jautājumus un nozīmīgākos akcentus transatlantiskajā dienas kārtībā.

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) Informācijas un sabiedrisko attiecību departamentā aģentūrai LETA norādīja, ka tikšanās ir apliecinājums, ka prezidenta Baraka Obamas otrās prezidentūras laikā ASV klātbūtne Eiropā un Baltijas reģionā paliks nemainīga un tiks turpināts darbs pie ASV un Eiropas Savienības (ES) visaptverošas stratēģiskās partnerības padziļināšanas, kurā nozīmīga vieta būtu spēcīgai ekonomiskajai dimensijai.

Baltijas valstu ārlietu ministru un ASV valsts sekretāra tikšanās notiks pirms ES un NATO ārlietu ministru tikšanās Romā.

LETA jau ziņoja, ka tikšanās reizē Romā piedalīsies arī ES augstā pārstāve ārlietu un drošības politikas jautājumos Ketrina Eštone, NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens un jaunais ASV valsts sekretārs Kerijs.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunās būtiskākos transatlantiskos jautājumus, kuros ir neaizvietojama cieša ES un ASV sadarbība tuvākajos gados, piemēram, Afganistāna, Sīrija, Irāna, Tuvie Austrumi, starptautiskā terorisma mazināšana un kodolbruņojuma izplatīšanās.

ĀM norāda, ka Latvija par būtisku uzskata ciešu transatlantisko attiecību turpināšanu, transatlantisko partneru sadarbību ES Austrumu partnerības valstīs un Centrālāzijā, kā arī atbalsta sarunu sākšanu par ES un ASV transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+